Pervak Zinьkovskiyning ijara chiqishini kutilmagan deb atadi
U "Spartak"ning qizil-oq jamoasida o‘ynagan futbolchining yangi mavsumni "Sochi" jamoasi safida boshlashini ta’kidladi. Pervakning so‘zlariga ko‘ra, bu holat unga kutilmagan bo‘lib tuyuldi.
U Zinьkovskiyni o‘zining yoqtirgan futbolchilaridan biri sifatida atadi, ammo uning jamoada qolishini afzal ko‘rganini aytdi. Shu bilan birga, Pervak futbolchining ko‘proq maydonga tushish uchun o‘zi ushbu o‘tishni so‘ragan bo‘lishi mumkinligini ham ta’kidladi.
29 yoshli futbolchi asosan chap qanot hujumchisi sifatida maydonga tushadi. O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda jami 24 ta o‘yin o‘tkazib, 4 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Zinьkovskiyning bozor qiymati taxminan 2,5 million yevroga baholanmoqda. Bu o‘zgarish futbolchining faoliyatini yanada rivojlantirishga xizmat qilishi kutilmoqda.

Первак Зиньковский назвал выход в аренду неожиданным
Бывший генеральный директор ташкентского клуба "Спартак" Юрий Первак высказал свои мысли о аренде Антона Зиньковского. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что футболист, игравший в красно-белой команде "Спартак", начнет новый сезон в составе команды "Сочи". По словам Первак, эта ситуация показалась ему неожиданной.
Он назвал Зиньковского одним из своих любимых футболистов, однако сказал, что предпочел бы, чтобы он остался в команде. В то же время Первак подчеркнул, что футболист мог сам попросить о переходе, чтобы больше играть на поле.
29-летний футболист в основном выходит на поле в качестве левого нападающего. В прошлом сезоне он провел 24 матча во всех турнирах и сделал 4 результативные передачи.
Рыночная стоимость Зиньковского оценивается примерно в 2,5 миллиона евро. Ожидается, что это изменение будет способствовать дальнейшему развитию карьеры футболиста.