Tyago Silva Chelsea bilan o‘yindan keyingi fikrlarini bildirdi
Fluminense jamoasining markaziy himoyachisi Tyago Silva Jahon klub chempionati yarim finalida Chelsea jamoasiga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgach, intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
40 yoshli futbolchi jamoasini Joao Pedro tomonidan kiritilgan ikkita golga qarshi qutqarib qololmadi. Bu gollar finalga yo‘l topilishiga sabab bo‘ldi.
Tyago Silva SportyTVga bergan intervyusida ushbu o‘yin uning uchun alohida ekanini ta’kidladi. U Chelsea jamoasida to‘rt yil faoliyat yuritgani va bu davr uning uchun juda yaxshi vaqt bo‘lganini aytdi.
Shuningdek, u Chelsea jamoasidan ketganidan so‘ng bir yil o‘tib, ularga qarshi o‘ynashini hech qachon tasavvur qilmaganini bildirdi. O‘yin qiyin kechgan bo‘lsa-da, u do‘stlariga qarshi o‘ynashni yoqtirishini qo‘shimcha qildi.
Jahon klub chempionatining ikkinchi finalisti Madridning Real yoki Parijning PSJ jamoalaridan biri bo‘ladi. Ularning o‘yini bugun bo‘lib o‘tadi.

пасмурно ветер 1.4 м/с, Ю
Центральный защитник команды Флуминенсе Тьяго Силва дал интервью после поражения от команды Челси со счетом 0:2 в полуфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
40-летний футболист не смог спасти свою команду от двух голов, забитых Жоао Педро. Эти голы стали причиной выхода в финал.
В интервью SportyTV Тьяго Силва отметил, что этот матч был для него особенным. Он сказал, что провел четыре года в команде Челси, и это время было для него очень хорошим.
Он также сообщил, что никогда не представлял, что будет играть против Челси через год после своего ухода из команды. Несмотря на то, что игра была трудной, он добавил, что ему нравится играть против своих друзей.
Вторым финалистом клубного чемпионата мира станет одна из команд Реала из Мадрида или ПСЖ из Парижа. Их матч пройдет сегодня.
Президент ФИФА Джанни Инфантино подчеркнул необходимость ужесточения мер в отношении футболистов, которые во время игры закрывают рот, разговаривая с соперником в спорных ситуациях. Об этом сообщает