Gleb: Zaharyanning jarohati juda og‘ir va og‘riqli
Sobiq futbolchi Aleksandr Gleb Rossiya «Real Sosyedad» jamoasining yarim himoyachisi Arsen Zaharyan jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Zaharyan jamoa mashg‘ulotini og‘riq tufayli erta tark etgan. Glebning ta’kidlashicha, bunday jarohat psixologik qiyinchiliklarga olib kelishi mumkin.
Bu holatdan chiqish oson emas va hatto yaqin qarindoshlar uchun ham to‘g‘ri so‘z topish murakkab bo‘ladi. Mutaxassis shuningdek, Rossiya va Yevropaning kuchli chempionatlaridagi mavsumoldi tayyorgarlik o‘rtasida katta farq borligini qayd etdi.
Xorijiy ligalarda tayyorgarlik jarayoni ancha qiyin kechadi. O‘tgan mavsumda 22 yoshli Zaharyan to‘rt o‘yinda ishtirok etgan, qolgan vaqtini jarohatidan tiklanishga sarflagan.
Bu esa uning jamoaga to‘liq yordam berishiga to‘sqinlik qilgan. Shunday qilib, futbolchining sog‘ligi va ruhiy holati jamoa uchun muhim ahamiyatga ega.

Глеб: Рана Захарьяна очень тяжелая и болезненная
Бывший футболист Александр Глеб высказался о травме полузащитника российской команды «Реал Сосьедад» Арсена Захаряна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что Захарян покинул тренировку команды из-за боли. По словам Глеба, такая травма может привести к психологическим трудностям.
Выход из этой ситуации не прост, и даже близким родственникам будет сложно найти правильные слова. Специалист также отметил, что между предсезонной подготовкой в России и сильных чемпионатах Европы существует большая разница.
В иностранных лигах процесс подготовки проходит гораздо сложнее. В прошлом сезоне 22-летний Захарян принял участие в четырех матчах, остальное время потратил на восстановление от травмы.
Это мешало ему полностью помогать команде. Таким образом, здоровье и психоэмоциональное состояние футболиста имеют важное значение для команды.