Abena: Zenitga g‘alaba keyingi sinovlar boshlanishi edi
Sobiq «Spartak» futbolchisi Mienti Abena Rossiya Premer-ligasida «Zenit»ga qarshi uyidagi 2:1 hisobidagi g‘alabasini esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘sha o‘yinni jamoa uchun burilish nuqtasi deb atadi. Abena aytishicha, barcha futbolchilar o‘sha paytda chempionlikka tayyor ekanliklarini o‘ylashgan.
Biroq keyingi voqealar ularga muhim saboq bo‘lgan, ammo u o‘ziga nisbatan emasligini hazil bilan ta’kidladi. Himoyachi shuni alohida ta’kidlashicha, bunday g‘alabalardan keyin jamoa yerda qolishi va tinimsiz mehnat qilishni davom ettirishi zarur.
Afsuski, keyinchalik ba’zi narsalar o‘zgarib ketgan. Mavsum yakunida «Spartak» Rossiya chempionatida to‘rtinchi o‘rinni egalladi va musobaqa peshqadamlaridan ikki ochko ortda qoldi.
Yangi Premer-liga mavsumini esa Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa uyda Makhachqaladagi «Dinamo»ga qarshi bahs bilan boshlaydi. Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi ilk sinovi bo‘ladi.
Jamoa uchun oldinda qiyin va mas’uliyatli o‘yinlar kutmoqda. Shuning uchun ham har bir g‘alaba muhim ahamiyatga ega.

Abena: Победа над Зенитом была началом следующих испытаний
Бывший футболист «Спартака» Менти Абена вспомнил о победе над «Зенитом» со счетом 2:1 в домашнем матче Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал ту игру поворотным моментом для команды. Абена отметил, что все футболисты в тот момент думали, что готовы к чемпионству.
Однако последующие события стали для них важным уроком, хотя он с юмором подчеркнул, что это не касалось его самого. Защитник особо отметил, что после таких побед команде необходимо оставаться на земле и продолжать усердно работать.
К сожалению, позже некоторые вещи изменились. В конце сезона «Спартак» занял четвертое место в чемпионате России, отстав от лидеров турнира на два очка.
Новый сезон Премьер-лиги команда под руководством Деяна Станковича начнет домашним матчем против «Динамо» из Махачкалы. Эта игра станет первым испытанием для команды в новом сезоне.