Bulykin: Torpedoni RPLda qoldirish kerak
Sobiq "Dinamo" jamoasi futbolchisi Dmitriy Bulykin Moskva "Torpedo" jamoasidagi vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, aybdorlar jazo olishi kerak, "Torpedo" esa jarima sifatida ochkolaridan mahrum etilishi lozim. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, bu jazo jamoaning ochkolarini olib tashlash va musobaqaga manfiy hisobdan boshlashni o‘z ichiga oladi.
Bu uning shaxsiy fikridir va u "RB Sport" nashri tomonidan keltirilgan. Eslatib o‘tamiz, yaqinda "Torpedo"ning hamkorlaridan biri va bosh direktori sudyalarni pora bilan sotib olishga uringanlikda hibsga olingan edi.
O‘tgan mavsumda "Torpedo" Birinchi liga musobaqasini ikkinchi o‘rinda yakunlab, Rossiya Premer-ligasiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri yo‘l oldi. Yangi mavsumning birinchi turida "Torpedo" o‘z maydonida CSKA jamoasini qabul qilishi kutilmoqda.
Bu holatlar jamoaning kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shuningdek, futbol ixlosmandlari va mutaxassislar vaziyatni diqqat bilan kuzatib bormoqdalar.

Булыкин: Торпеду нужно оставить в РПЛ
Бывший футболист "Динамо" Дмитрий Булыкин высказал свое мнение о ситуации в московском "Торпедо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, виновные должны понести наказание, а "Торпедо" должно быть лишено очков в качестве штрафа. По словам Булыкина, это наказание включает в себя снятие очков у команды и начало соревнования с отрицательного баланса.
Это его личное мнение, и оно было приведено изданиями "RB Sport". Напоминаем, что недавно один из партнеров "Торпедо" и генеральный директор был арестован за попытку подкупа судей.
В прошлом сезоне "Торпедо" завершило соревнование в Первой лиге на втором месте и напрямую вышло в Российскую Премьер-Лигу. В первом туре нового сезона "Торпедо" ожидается встреча с командой ЦСКА на своем поле.
Эти обстоятельства могут повлиять на будущее деятельности команды. Также футбольные болельщики и специалисты внимательно следят за ситуацией.