Sobiq «Spartak» futbolchisi Mienti Abena jamoaning eng yaxshi himoyachisini aniqlash bo‘yicha savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Abena o‘z tanlovini Aleksis Duarte tomonida qildi va sabablarini tushuntirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Duarte tinch, o‘ziga ishongan futbolchi hisoblanadi.
Birinchi qarashda uning kuchli va mahoratli o‘yinchi ekanligi ko‘rinib turadi. Klubga kelganida ko‘pchilik uning imkoniyatlaridan shubha qilgan, ammo u o‘sib, jamoaning muhim o‘yinchisiga aylangan.
Aleksis Duarte «Spartak» safida 60 ta o‘yin o‘tkazgan va bitta samarali uzatma amalga oshirgan. Keyingi Rossiya chempionatining birinchi turida «Spartak» o‘z maydonida Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoalar o‘rtasidagi raqobat qiziqarli va qizg‘in kechishi kutilmoqda.

Абена выбрала лучшего защитника Спартака
Бывший футболист «Спартака» Менти Абена ответил на вопрос о том, кто является лучшим защитником команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Абена сделал свой выбор в пользу Алексиса Дуарте и объяснил свои причины. По его словам, Дуарте является спокойным и уверенным в себе футболистом.
С первого взгляда видно, что он сильный и мастерский игрок. Когда он пришел в клуб, многие сомневались в его возможностях, но он вырос и стал важным игроком команды.
Алексис Дуарте провел 60 матчей за «Спартак» и сделал одну результативную передачу. В первом туре следующего чемпионата России «Спартак» сыграет на своем поле с командой «Динамо» из Махачкалы.
Эта игра состоится 19 июля, в субботу. Ожидается, что соперничество между командами будет интересным и напряженным.