Lamin Yamal o‘ziga qimmatbaho sovg‘a sotib oldi
Barcelona jamoasining qanot hujumchisi Lamin Yamal yaqinda 18 yoshga to‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Iqtidorli futbolchi o‘zini quvontirish maqsadida 400 ming dollar sarflab, o‘zining bosh harflari tushirilgan zargarlik buyumini xarid qildi. Bu haqda Braziliyaning CNN nashri xabar berdi.
Ta’kidlanishicha, marjon oltindan tayyorlangan bo‘lib, unda bril­lyantlar va Barcelona jamoasi ranglaridagi qimmatbaho toshlar bezatilgan. Shuningdek, Lamin Yamaldan olingan bosh harflar tushirilgan yorqin osma ham mavjud.
Lamin Yamal 13 iyul kuni voyaga yetadi. U hozirgacha Barcelona safida 106 ta o‘yin o‘tkazib, 25 ta gol urdi va 34 ta golga uzatma berdi.
O‘tgan mavsumda Barcelona La Liga chempionligini, Ispaniya Kubogini va Ispaniya Superkubogini qo‘lga kiritdi. Futbolchining ushbu xaridi uning o‘ziga bo‘lgan ishonchi va muvaffaqiyatlarini qadrlashini ko‘rsatadi.
Barcelona jamoasida faoliyat yuritayotgan yosh futbolchi kelajakda yanada katta yutuqlarga erishishi kutilmoqda.
Yevropa Chempionlar Ligasi pley-off bosqichi o‘yinlari qizg‘in pallaga kirib bormoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bugun ushbu bosqich doirasida to‘rtta muhim javob uchrashuvi o‘tkaziladi. Har
Marselo Galyardo "River Pleyt"dan iste’foga chiqadi
Argentina futbolining taniqli klublaridan biri bo‘lgan "River Pleyt" bosh murabbiyi Marselo Galyardo jamoani tark etishini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu xabar klubning
O‘zbekistonlik bokschilar Sofiyada 5 ta g‘alaba qozondi
Bolgariyaning Sofiya shahrida an’anaviy 77-chi “Strandja” xalqaro boks turniri davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Kecha musobaqaning ikkinchi dasturi doirasida o‘zbekistonlik bokschilar
Sport Bugun, 07:52
Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Neymar bilan bog‘liq muhim qarorga keldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. ESPN’ning Braziliyadagi manbalari xabariga ko‘ra, Anchelotti mart
Sport Bugun, 07:27
Hansi Flik "Barselona"ni "Vilyarreal"ga qarshi tayyorlamoqda
Hansi-Diter Flik hozirda "Barselona" jamoasini Ispaniya La Ligasi doirasida "Vilyarreal"ga qarshi o‘yin uchun tayyorlamoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Germaniyalik

Ламин Ямал купил себе дорогой подарок
Крылатый нападающий команды Барселона Ламин Ямал недавно отметил свое 18-летие. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Талантливый футболист потратил 400 тысяч долларов на покупку ювелирного изделия с его инициалами, чтобы порадовать себя. Об этом сообщает бразильское издание CNN.
Отмечается, что кулон изготовлен из золота и украшен бриллиантами и драгоценными камнями в цветах команды Барселона. Также имеется яркий кулон с инициалами Ламина Ямала.
Ламин Ямал станет совершеннолетним 13 июля. На данный момент он провел 106 матчей за Барселону, забил 25 голов и сделал 34 голевых передачи.
В прошлом сезоне Барселона завоевала чемпионство в Ла Лиге, Кубок Испании и Суперкубок Испании. Эта покупка футболиста демонстрирует его уверенность в себе и признание своих успехов.
Молодой футболист, выступающий за команду Барселона, ожидается, что в будущем добьется еще больших успехов.
Матчи 9-го тура чемпионата Аргентины по футболу отложены на неопределённый срок. Об этом сообщает Zamin.uz. Это решение было принято из-за финансовых конфликтов, возникших вокруг футбольной
Криштиану Роналду вернулся на поле после трёхнедельного перерыва. Об этом сообщил Zamin.uz. Он забил два гола в матче против саудовской команды "Аль-Хазм", внесший свой вклад в победу.
Спорт Сегодня, 12:16
Бывший вратарь сборной Италии Джанлуиджи Буффон высказал своё мнение о нападающем «Интера» Франческо Пио Эспозито. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Буффона,
О защитнике сборной Узбекистана и клуба «Манчестер Сити» Абдукодире Хусанове прозвучало ещё одно большое признание. Об этом сообщает Zamin.uz. На этот раз его высоко оценил легенда сборной Аргентины
В Софии, Болгария, продолжается 77-й международный боксерский турнир «Странджа». Об этом сообщает Zamin.uz. Сегодня запланировано выступление девяти представителей сборной Узбекистана по боксу. Эти
Спорт Сегодня, 11:32
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам прокомментировал споры вокруг чемпионства Аргентины на чемпионате мира 2022 года. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. В финале