Moskva "Spartak"ining sobiq futbolchisi Mienti Abena OAV vakillari bilan suhbatda "qizil-oq" jamoasining eng yaxshi o‘yinchilarini o‘z fikriga ko‘ra nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ma'lum qilishicha, Markinyos unga katta taassurot qoldirgan. Shuningdek, Ugalde va Barkoni ham alohida ta'kidladi.
Abena barcha futbolchilar yaxshi o‘ynayotganini va ularning darajasidan hayratda qolganini bildirdi. Eslatib o‘tish joizki, Abena 2024/2025 yilgi mavsum yakunida Moskva jamoasidan ketgan.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida "Spartak" to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Yangi mavsumda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Daghistonning Makhachkala shahridagi "Dinamo" jamoasi bilan o‘yinni boshlaydi.
Jamoa yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda va muvaffaqiyatli chiqish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. Futbolchilar va murabbiylar jamoani yuqori natijalarga olib chiqish uchun har tomonlama harakat qilmoqda.

Абена был поражен тремя футболистами Спартака
Бывший футболист московского "Спартака" Мьенти Абена в интервью представителям СМИ назвал лучших игроков "красно-белых" по своему мнению. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что Маркиньос произвел на него большое впечатление. Также он отдельно отметил Угальде и Баркони.
Абена отметил, что все футболисты хорошо играют и он удивлён их уровнем. Напомним, что Абена покинул московскую команду по окончании сезона 2024/2025.
В прошлом сезоне "Спартак" занял четвёртое место в Российской Премьер-лиге. В новом сезоне команда под руководством Деяна Станковича начнет игру с командой "Динамо" из Махачкалы.
Команда готовится к новому сезону и использует все возможности для успешного выступления. Футболисты и тренеры прилагают все усилия, чтобы вывести команду на высокие результаты.