Tottenhem Maksim Estevni himoyaga oladi
Burnli jamoasining markaziy himoyachisi Maksim Estev "Tottenhem" klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Sebastyan Vidal xabar berdi. Manbaning ma’lum qilishicha, "Tottenhem" 23 yoshli fransuz futbolchisini sotib olish bo‘yicha Burnli bilan muzokaralarni qayta boshlagan.
Klub Estevni Krishtianu Romero o‘rnini bosuvchi sifatida ko‘rib chiqmoqda, agar Romero jamoani tark etsa. O‘tgan mavsumda Estev Chempionship musobaqasida 46 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Himoyachining Burnli bilan amaldagi shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt mutaxassislari uning bozor qiymatini 20 million yevro atrofida baholamoqda.
Estevning o‘yindagi ishtiroki va tajribasi klub uchun qadrli hisoblanadi. Uning "Tottenhem"ga ko‘chishi jamoaning himoya chizig‘ini kuchaytirishi kutilmoqda.

Тоттенхэм Максим Эстевна защищает
Центральный защитник "Бернли" Максим Эстев может перейти в клуб "Тоттенхэм". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Себастьян Видаль. По информации источника, "Тоттенхэм" вновь начал переговоры с "Бернли" о покупке 23-летнего французского футболиста.
Клуб рассматривает Эстева в качестве замены Кристиану Ромеро, если Ромеро покинет команду. В прошлом сезоне Эстев сыграл в 46 матчах чемпионата, забив один гол.
Контракт защитника с "Бернли" действует до 2029 года. Специалисты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость примерно в 20 миллионов евро.
Участие Эстева в игре и его опыт ценны для клуба. Ожидается, что его переход в "Тоттенхэм" укрепит защитную линию команды.