Futbol mutaxassisi Aleksandr Grigoryan Shveysariyaning Syon jamoasi yarim himoyachisi Anton Miranchukning Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi bilan o‘tkazilgan do‘stona o‘yindagi o‘yin darajasini tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiyalik futbolchilar jamoasi Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi o‘rin sohibi hisoblangan Zenitga 2:5 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Mutaxassisning aytishicha, Anton ko‘plab yuqori darajadagi klublarimizni kuchaytirishi mumkin.
Har qanday jamoada u asosiy tarkib uchun kurashishi mumkin edi. Miranchuk 2023 yil sentabr oyida Moskva Lokomotiv jamoasidan Syon jamoasiga o‘tgan.
29 yoshli yarim himoyachining amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portali ekspertlari uning bozor qiymatini 2,5 million yevroga baholashmoqda.

Антон Миранчук усиливает сильные команды РПЛ
Футбольный специалист Александр Григорян проанализировал уровень игры полузащитника Антона Миранчука из швейцарской команды «Сьон» в товарищеском матче с питерским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Российская команда проиграла «Зениту», который занимает второе место в Российской Премьер-Лиге, со счетом 2:5. По словам специалиста, Антон может усилить многие наши клубы высокого уровня.
В любой команде он мог бы бороться за место в основном составе. Миранчук перешел из московского «Локомотива» в команду «Сьон» в сентябре 2023 года.
Контракт 29-летнего полузащитника рассчитан до конца июня 2026 года. Эксперты портала Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 2,5 миллиона евро.