Enrike: PSJ Mbappesiz kuchayib o‘ynayapti
Parij Sen-Jermen jamoasining bosh murabbiyi Luis Enrique hujumchi Kilian Mbappe Realga ketgandan keyingi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Enrique so‘zlariga ko‘ra, u o‘tgan mavsumda Mbappesiz jamoa yaxshiroq o‘ynaydi deb aytganida katta jasorat ko‘rsatgan. Hozir ham bu fikrda ekanligini ta’kidladi va statistikalar bunga dalil ekanini bildirdi.
Murabbiyning fikricha, bitta futbolchining 40 ta gol urishidan ko‘ra, to‘rtta o‘yinchining har biri 12 tadan gol urishi jamoaga foydaliroq. 2025 yil 9 iyulda Parij Sen-Jermen Klub jahon chempionati yarim finalida Real Madridni 4:0 hisobida mag‘lub etdi.
Gollarni Usmon Dembele, Gonsalu Ramush va Fabyan Ruis (ikki gol) kiritdi. Bu natija jamoaning yangi shakllanishi va o‘yindagi strategiyasining muvaffaqiyatli ekanligini ko‘rsatdi.

Энрике: ПСЖ играет сильнее без Мбаппе
Главный тренер Париж Сен-Жермен Луис Энрике прокомментировал игру после ухода нападающего Килиана Мбаппе в Реал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Энрике, он проявил большую смелость, когда сказал, что команда без Мбаппе будет играть лучше в прошлом сезоне. Он также подчеркнул, что по-прежнему придерживается этой точки зрения и статистика это подтверждает.
По мнению тренера, гораздо полезнее для команды, чтобы четверо игроков забили по 12 голов, чем один футболист забил 40 голов. 9 июля 2025 года Париж Сен-Жермен в полуфинале клубного чемпионата мира победил Реал Мадрид со счетом 4:0.
Голы забили Усман Дембеле, Гонсалу Рамуш и Фабьян Руис (два гола). Этот результат показал успешность новой формации команды и стратегии игры.