Vadim Rakov Lokomotivdan ijaraga o‘tdi
Hujumchi Vadim Rakov Moskva «Lokomotiv»idan Samarqandning «Qanotlar Sovetlari» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ko‘proq maydonda o‘ynashni xohlagani uchun ijaraga o‘tish variantini tanlaganini aytdi. «Lokomotiv» klubiga menga yordam bergani uchun minnatdorchilik bildiraman.
«Qanotlar Sovetlari»da o‘ynash va mashg‘ulotlarda qatnashish menga yoqmoqda, bu yerda ham qiziqarli», dedi hujumchi «Izvestiya»ga bergan intervyusida. O‘tgan mavsum Rossiya premer-ligasida Rakov «Temiryo‘lchilar» safida yigirma o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
Yangi mavsumning birinchi turida «Qanotlar Sovetlari» Tolyatti shahrining «Akron» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu o‘yin 19 iyul, shanba kuni o‘tkaziladi.
Rakovning o‘tishi «Qanotlar Sovetlari» uchun kuchli hujum chizig‘ini yaratishga xizmat qiladi. Klub bosh murabbiyi ham yangi futbolchining jamoaga qo‘shilishidan mamnunligini bildirgan.
O‘yinchilar va muxlislar yangi mavsumdan umidvor bo‘lib, jamoaning muvaffaqiyatli o‘yinlarini intiqlik bilan kutmoqdalar.

Вадим Раков перешёл в Локомотив на правах аренды
Нападающий Вадим Раков высказался о переходе из московского «Локомотива» в самаркандский клуб «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что выбрал вариант аренды, потому что хочет больше играть на поле. «Благодарю клуб «Локомотив» за оказанную мне помощь.
Мне нравится играть за «Крылья Советов» и участвовать в тренировках, здесь тоже интересно», — сказал нападающий в интервью «Известиям». В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге Раков провел двадцать матчей в составе «Железнодорожников», забил один гол и отдал две голевые передачи.
В первом туре нового сезона «Крылья Советов» выйдут на поле против команды «Акрон» из города Тольятти. Этот матч пройдет 19 июля, в субботу.
Переход Ракова послужит созданию сильной атакующей линии для «Крыльев Советов». Главный тренер клуба также выразил удовлетворение по поводу присоединения нового игрока к команде.