Zorin: Spartakda asosiy o‘yinchi bo‘lishni xohlayman
Spartak jamoasining yarim himoyachisi Daniil Zorin kelgusi mavsum uchun shaxsiy maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, asosiy maqsadi jamoaning asosiy o‘yinchisiga aylanish, golga uzatmalar berish, gol urish va doimiy asosda maydonga tushishdir. Zorin bu haqda RB Sport nashriga intervyu berdi.
Futbolchi bosh murabbiy Deyan Stankovich bilan kelajak haqida alohida suhbat o‘tkazmaganini ham ta’kidladi. Hozirda 21 yoshli yarim himoyachining Spartak asosiy jamoasi safida 16 ta o‘yin o‘tkazgani, ularda ikki gol urgani va to‘rtta samarali uzatma amalga oshirgani ma’lum bo‘ldi.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Zorin ijarada Akhmat klubida o‘ynab, jamoani quyi liga yo‘llanmasidan saqlab qoldi. Uning o‘yini va natijalari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi.
Zorin kelajakda o‘z mahoratini yanada oshirib, Spartak safida doimiy o‘rin egallashni maqsad qilgan.

Зорин: Хочу быть основным игроком в Спартаке
Полузащитник команды Спартак Даниил Зорин высказал свои личные цели на предстоящий сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основной целью является стать основным игроком команды, делать голевые передачи, забивать голы и регулярно выходить на поле. Зорин дал интервью изданию RB Sport по этому поводу.
Футболист также отметил, что не проводил отдельную беседу с главным тренером Деяном Станковичем о будущем. В настоящее время известно, что 21-летний полузащитник провел 16 матчей за основную команду Спартака, в которых забил два гола и сделал четыре результативные передачи.
Во второй половине прошлого сезона Зорин, играя в аренде в клубе Ахмат, помог команде избежать вылета в низшую лигу. Его игра и результаты имели важное значение для команды.
Зорин ставит цель в будущем еще больше развить свои навыки и занять постоянное место в составе Спартака.