G‘adjiyev Torpedoni Premyer-ligadan chiqarishni qo‘lladi
G‘adji G‘adjiyev, Makhachqala “Dinamo” klubining prezidenti, Moskva “Torpedo” jamoasining Premyer-ligadan chetlatilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mazkur qarorni to‘g‘ri va qonuniy deb atadi. “Torpedoning” kelishilgan o‘yinga urinishda ayblanishi tufayli bu jamoani ligadan chetlatish lozim bo‘ldi.
G‘adjiyevning so‘zlariga ko‘ra, yangi mavsumda Rossiya Premyer-ligasida faqat reglamentga javob beradigan klublar ishtirok etishi kerak. U ligada jami 18 ta klub bo‘lishi ma’qul ekanini ta’kidladi.
Yangi mavsum 18 iyuldan boshlanadi. Birinchi turda “Torpedo” Moskva CSKA jamoasi bilan o‘ynashi rejalashtirilgan edi.
Hozircha “Torpedo” o‘rnini qaysi jamoa egallashi haqida aniq ma’lumot yo‘q. Ushbu voqea Rossiya futbolida adolat va qonuniylikni ta’minlashga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda.

Гаджиев поддержал исключение Торпедо из Премьер-лиги
Гаджи Гаджиев, президент махачкалинского клуба "Динамо", высказал мнение о исключении московской команды "Торпедо" из Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал данное решение правильным и законным. Из-за обвинений "Торпедо" в попытке договорного матча эту команду следовало исключить из лиги.
По словам Гаджиева, в новом сезоне в Российской Премьер-лиге должны участвовать только клубы, соответствующие регламенту. Он отметил, что в лиге должно быть всего 18 клубов.
Новый сезон начнется 18 июля. В первом туре "Торпедо" планировалось сыграть с московским ЦСКА.
Пока нет точной информации о том, какая команда займет место "Торпедо". Это событие рассматривается как важный шаг к обеспечению справедливости и законности в российском футболе.