Rossiya Premer-ligasida “Torpedo” jamoasi musobaqadan chiqarilgach, hozirda 15 ta jamoa qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ehtimol, mavsumning 16-jamoasi sifatida “Orenburg” yoki “Ural” ishtirok etishi mumkin. Shu bilan birga, elit divizionda “avtozavodchilar” o‘rnini “Amkal” jamoasi egallashga tayyorligini bildirdi.
Bu haqda Medialiga klubi o‘zining Telegram-kanalida ma’lum qildi. “Biz hech narsaga ishora qilmayapmiz, lekin yaqin ikki oyimiz bo‘sh, va mediafutboldagi barcha asosiy sovrinlarni qo‘lga kiritdik.
O‘ylab ko‘ring, bizga yangi chaqiriq kerak”, deb yozilgan “Amkal” xabarida. Albatta, hech kim jiddiy ravishda “Amkal”ning Premer-ligada ishtirok etishini muhokama qilmaydi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya Futbol Ittifoqining intizom komissiyasi “Torpedo”ni kelishilgan o‘yinlar tashkil etishga urinishlari sababli Premer-ligadan chiqarishga qaror qilgan.

Команда Амкал готова заменить Торпедо в Премьер-лиге
После исключения команды «Торпедо» из Российской Премьер-лиги в настоящее время осталось 15 команд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Возможно, 16-й командой сезона может стать «Оренбург» или «Урал». В то же время элитный дивизион готов занять место «автозаводчиков» команда «Амкал».
Об этом клуб сообщил в своем Telegram-канале. «Мы ни на что не намекаем, но у нас ближайшие два месяца свободны, и мы завоевали все основные трофеи в медиафутболе.
Подумайте, нам нужен новый вызов», - говорится в сообщении «Амкала». Конечно, никто серьезно не обсуждает участие «Амкала» в Премьер-лиге.
Напоминаем, что дисциплинарная комиссия Российского футбольного союза приняла решение исключить «Торпедо» из Премьер-лиги за попытки организации договорных матчей.