Korneev: Torpedo uchun achinarli futbol voqeasi
Rossiya milliy jamoasining sobiq murabbiyi Igor Korneyev Moskva «Torpedo» klubi bilan bog‘liq vaziyat bo‘yicha fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holat Rossiya futboli uchun juda achinarli voqea hisoblanadi. «Torpedo» kabi mashhur klub o‘zining malakasiz rahbarlari sababidan zarar ko‘rgan.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, poytaxt klubi besh million rubl jarimaga tortilgan va RPL ishtirokchilari ro‘yxatidan chiqarilgan. Bu jazoga rahbarlar qonunni buzib, hakamlarga pora taklif qilgani sabab bo‘lgan.
Mazkur holat futbolning adolatliligi va shaffofligiga putur yetkazdi. Hozirda «Torpedo» o‘rnini RPLda kim egallashi masalasi tez orada hal qilinishi kutilmoqda.
Ushbu vaziyat Rossiya futbolida boshqaruvdagi kamchiliklarni ko‘rsatib berdi va kelajakda bunday holatlarning oldini olish zarurligini ta’kidladi. Futbol jamoatchiligi bu masalani diqqat bilan kuzatmoqda.

Корнеев: Печальная футбольная история для Торпедо
Бывший тренер сборной России Игорь Корнеев высказал свое мнение о ситуации с московским клубом «Торпедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта ситуация является очень печальным событием для российского футбола. Известный клуб «Торпедо» пострадал из-за некомпетентных руководителей.
Ранее стало известно, что столичный клуб был оштрафован на пять миллионов рублей и исключен из списка участников РПЛ. Это наказание стало следствием того, что руководители нарушили закон и предложили судьями взятку.
Данная ситуация подорвала справедливость и прозрачность футбола. В настоящее время ожидается, что вопрос о том, кто займет место «Торпедо» в РПЛ, будет решен в ближайшее время.
Эта ситуация продемонстрировала недостатки в управлении российским футболом и подчеркнула необходимость предотвращения подобных случаев в будущем. Футбольное сообщество внимательно следит за этой проблемой.