Masalitin Vlapning Spartakga o‘tishini baholadi
Sobiq «Spartak» va CSKA jamoalari hujumchisi Valeriy Masalitin Gollandiyaning «Tvente» klubidan Mixel Vlapning «qizil oq» jamoasiga o'tishi mumkinligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 28 yoshni futbolchining eng yaxshi davri deb atadi, chunki bu paytda tajriba va jismoniy holat uyg'unlashadi. Agar klub futbolchiga ishonch bildirsa, u foydali bo'lishi mumkin, dedi Masalitin.
Biroq u Abena misoli takrorlanmasligiga e'tibor qaratdi, chunki u o'yin amaliyotiga ega bo'lmagan. O'tgan mavsumda 28 yoshli yarim himoyachi barcha musobaqalarda jami 50 o'yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 10 ta samarali uzatma berdi.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 5 million yevro deb baholamoqda. Ushbu ma'lumotlar futbolchining joriy holati va potensial imkoniyatlarini ko'rsatadi.
Shuningdek, uning yangi jamoada qanday natija ko'rsatishi jamoaning kelajagi uchun muhim omil bo'ladi.

Масалитин оценил переход Влапа в Спартак
Бывший нападающий «Спартака» и ЦСКА Валерий Масалитин высказал мнение о возможном переходе Миксела Влапа из голландского клуба «Твенте» в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал 28-летнего футболиста лучшим периодом, так как в это время опыт и физическое состояние гармонируют. Если клуб доверяет игроку, он может быть полезным, сказал Масалитин.
Однако он обратил внимание на то, что пример Абена не должен повторяться, так как у него не было игровой практики. В прошлом сезоне 28-летний полузащитник сыграл в 50 матчах во всех турнирах, забил 7 голов и сделал 10 результативных передач.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 5 миллионов евро. Эти данные показывают текущее состояние футболиста и его потенциальные возможности.