Torpedo-BelAZ Rabotnichkini 3:0 hisobida yutdi
Torpedo-BelAZ jamoasi Konferensiyalar Ligasi guruh bosqichidagi birinchi o‘yinda osonlik bilan Rabotnichki jamoasini mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Belarusliklar ko‘p zarbalar berishdi, ammo haqiqiy xavfli vaziyatlar unchalik ko‘p bo‘lmadi. O‘yinning 12-daqiqasida Aleksandr Orekhov maydon burchagidan pastga pas berdi, Pavel Sedko esa jarima maydoni chizig‘ida to‘pni bir zarbada aniq zarba bilan darvoza burchagiga yo‘naltirdi va hisobni ochdi.
Ikkinchi bo‘limning o‘rtalarida Vadim Pobudey himoyachini bosim ostida qoldirib, darvozabon qo‘llari ustidan aniq zarba berdi va hisobni 2:0 ga yetkazdi. O‘yinning 90-daqiqasida Kayyo Dantas yaxshi uzatma bilan Stiven Alfredni to‘p bilan ta’minladi, u esa darvozabonni aldab, yaqin burchakka aniq zarba yo‘naltirdi va yakuniy hisobni belgiladi.
Torpedo-BelAZ jamoasining keyingi bosqichga chiqish imkoniyati yuqori hisoblanadi. O‘yin natijasi 3:0, gol mualliflari Pavel Sedko, Vadim Pobudey hamda Stiven Alfreddir.
Jamoaning asosiy va zaxira o‘yinchilari o‘z vazifalarini yaxshi bajardi. Ushbu g‘alaba Torpedo-BelAZ uchun muhim bosqich bo‘lib, keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga umid bog‘lash mumkin.

Торпедо-БелАЗ победил Работнички со счетом 3:0
Команда Торпедо-БелАЗ легко одолела команду Работнички в первом матче группового этапа Лиги конференций. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Белорусы нанесли много ударов, но действительно опасных моментов было не так много. На 12-й минуте Александр Орехов отдал низкий пас с углового, Павел Седко, находясь на линии штрафной, точно направил мяч в угол ворот одним ударом и открыл счет.
В середине второго тайма Вадим Побудей, оставив защитника под давлением, точно пробил над руками вратаря и увеличил счет до 2:0. На 90-й минуте Кайо Дантас хорошей передачей обеспечил мяч Стивену Альфреду, который, обманув вратаря, точно направил мяч в ближний угол и установил окончательный счет.
Команда Торпедо-БелАЗ имеет высокие шансы на выход в следующий этап. Итог матча 3:0, авторами голов стали Павел Седко, Вадим Побудей и Стивен Альфред.
Основные и запасные игроки команды хорошо справились со своими задачами. Эта победа стала важным этапом для Торпедо-БелАЗ, и в следующих матчах также можно надеяться на успех.