Zavarzin: Spartak chempionlik uchun kurashadi
Moskvadagi Spartak jamoasining sobiq bosh direktori Yuri Zavarzin Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumida “qizil-oq” jamoasining chempionlik uchun kurashish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Spartakda yaxshi infratuzilma, moliyaviy imkoniyatlar va sifatli o‘yin uchun barcha sharoitlar mavjud. Muhim jihat shundaki, jamoa o‘z kuchlarini birlashtirib, yagona maqsad sari intilishi lozim.
Zavarzinning ta’kidlashicha, aynan shu yo‘l bilan Spartak yangi mavsumda chempionlik uchun jiddiy raqobatga kirishadi. O‘tgan mavsumda Rossiya Premyer Ligasi musobaqasida Spartak to‘rtinchi o‘rinni egallagan edi.
Yangi mavsum boshlanishida jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich qo‘l ostidagi futbolchilar o‘z maydonida Makhachkala shahrining Dinamo jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin jamoa uchun yangi mavsumdagi o‘z o‘rnini belgilashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Umuman olganda, Spartakning kelajakdagi muvaffaqiyati jamoaning birligi, tayyorgarligi va o‘yindagi qat’iyatiga bog‘liq ekanligi ta’kidlandi.

Заварзин: Спартак будет бороться за чемпионство
Бывший генеральный директор московского Спартака Юрий Заварзин высказал мнение о шансах "красно-белых" бороться за чемпионство в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в Спартаке есть хорошая инфраструктура, финансовые возможности и все условия для качественной игры. Важный момент заключается в том, что команда должна объединить свои силы и стремиться к единой цели.
Заварзин подчеркнул, что именно таким образом Спартак вступит в серьезную борьбу за чемпионство в новом сезоне. В прошлом сезоне Спартак занял четвертое место в соревнованиях Российской Премьер-Лиги.
В начале нового сезона команда под руководством главного тренера Деяна Станковича примет на своем поле команду Динамо из Махачкалы. Эта игра будет иметь важное значение для команды в определении своего места в новом сезоне.
В целом было отмечено, что будущее успеха Спартака зависит от единства команды, подготовки и настойчивости в игре.