Liverpool Jota xotirasiga maxsus tadbir o‘tkazadi
Keyingi «Liverpul» va «Preston» o‘rtasidagi o‘yin 13 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va u Diogo Jota hamda uning ukasi Andre Silva avtokhalokatida vafot etganlarni xotirlashga bag‘ishlanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning rasmiy saytida berilgan ma’lumotga ko‘ra, o‘yin boshlanishidan oldin «Liverpul» madhiyasi kuylanadi va qizil jamoa muxlislarining tribunasi oldiga gulchambar qo‘yiladi. O‘yinchilar qora tasma taqib maydonga chiqadi va halok bo‘lganlarni bir daqiqalik sukut bilan yodga oladi.
Shuningdek, Diogo Jota va uning ukasiga bag‘ishlangan maxsus o‘yin dasturi taqdim etiladi. Eslatib o‘tamiz, 3 iyul kuni 28 yoshli «Liverpul» futbolchisi va uning ukasi Ispaniya hududida yuz bergan avtokhalokatda hayotdan ko‘z yumdilar.
Jota 2020 yildan beri «Liverpul» sharafini himoya qilayotgan edi. Klub rahbariyati futbolchining oilasiga 2027 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma bo‘yicha barcha mablag‘larni to‘lab beradi va Jota kiygan 20-raqamli futbolka raqamini bekor qiladi.

Ливерпуль проведет специальное мероприятие в память о Джоте
Следующий матч между «Ливерпулем» и «Престоном» состоится 13 июля и будет посвящен памяти Диого Жоты и его брата Андре Силвы, погибших в автокатастрофе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, размещенной на официальном сайте клуба, перед началом матча будет исполнен гимн «Ливерпуля», и перед трибуной болельщиков красной команды будет положен венок. Игроки выйдут на поле с черной повязкой и минутой молчания почтят память погибших.
Также будет представлен специальный программный буклет, посвященный Диого Жоте и его брату. Напоминаем, что 3 июля 28-летний футболист «Ливерпуля» и его брат погибли в автокатастрофе на территории Испании.
Жота защищал честь «Ливерпуля» с 2020 года. Руководство клуба выплатит семье футболиста все средства по контракту, который был рассчитан до 2027 года, и отменит номер 20, который носил Жота.