RFС "Ural" va "Orenburg" o‘rtasidagi o‘yinni muhokama qildi
Rossiya Futbol So‘zi Federatsiyasi bosh kotibi Maksim Mitrofanov "Orenburg" va "Ural" jamoalari o‘rtasida Rossiya Premer Ligasida o‘ynash huquqi uchun o‘tkazilishi mumkin bo‘lgan o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Ural" jamoasi CAS (Xalqaro Sport Arbitratsiyasi Sudiga) murojaat qilish huquqiga ega ekanini ta’kidladi. Har bir klub va uning rahbari bunday huquqqa ega bo‘lishi mumkin, va bu holatda hech qanday qonunbuzarlik ko‘rmadi.
Shuningdek, Mitrofanov o‘yin o‘tkazilishi masalasi hozircha ko‘rib chiqilmaganini ma’lum qildi. Eslatib o‘tamiz, 11 iyul kuni bo‘lib o‘tgan Rossiya Futbol So‘zi Federatsiyasi ijroiya qo‘mitasi yig‘ilishida "Orenburg" jamoasi Moskva "Torpedo" jamoasining o‘rnini Premer Ligada egallashi qaror qilindi.
O‘tgan mavsumda "Orenburg" liga jadvalida 15-o‘rinni egallagan bo‘lsa, "Ural" Rossiyaning ikkinchi darajali ligasida to‘rtinchi o‘rinni band qilib, play-off o‘yinlariga chiqdi va u yerda "Akhmat" jamoasiga imkoniyatni boy berdi. Natijada "Orenburg" yana Rossiya Premer Ligasiga qaytdi.

РФС обсудил игру между "Уралом" и "Оренбургом"
Генеральный секретарь Российского футбольного союза Максим Митрофанов высказал мнение о возможной игре между командами "Оренбург" и "Урал" за право участия в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что команда "Урал" имеет право обратиться в CAS (Спортивный арбитражный суд). Каждый клуб и его руководство могут иметь такое право, и в данном случае не было замечено никаких нарушений закона.
Также Митрофанов сообщил, что вопрос о проведении игры пока не рассматривался. Напомним, что на заседании исполкома Российского футбольного союза, состоявшемся 11 июля, было принято решение о том, что команда "Оренбург" займет место московского "Торпедо" в Премьер-Лиге.
В прошлом сезоне "Оренбург" занял 15-е место в таблице лиги, в то время как "Урал" занял 4-е место во втором дивизионе России, вышел в плей-офф и там упустил возможность против "Ахмата". В результате "Оренбург" снова вернулся в Российскую Премьер-Лигу.