Duglas Santos Zenitda qolishni xohlaydi
Zenit jamoasining himoyachisi Duglas Santos Sankt-Peterburg klubini tark etib, Braziliyaga qaytishni istamaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda uning agenti Tyago Freytas ma’lum qildi. Freytasning so‘zlariga ko‘ra, Duglas hech qachon Braziliyada biror klubga o‘tishini o‘ylamaydi.
Agent shuningdek, Santosga Braziliyaning Cruzeiro jamoasi qiziqish bildirayotgani haqida gapirdi, ammo bu transfer uchun yetarli emasligini ta’kidladi. Duglas Santos 2019 yildan beri Zenit sharafini himoya qilmoqda.
Hozirgi shartnoma 2027 yil yozigacha amal qiladi. Sankt-Peterburg jamoasi tarkibida Santos besh marta Rossiya Premyer Ligasi chempioni bo‘lgan hamda ikki marta Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgan.
Shu tariqa, futbolchi va uning vakili jamoada qolishni afzal ko‘rmoqda va hozirgi vaqtda Braziliyaga qaytish rejalari yo‘q. Zenitdagi faoliyati davomida Santos o‘zining ishonchli himoyachisi sifatida namoyon bo‘lmoqda.

Дуглас Сантос хочет остаться в Зените
Защитник команды Зенит Дуглас Сантос не хочет покидать клуб из Санкт-Петербурга и возвращаться в Бразилию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию подтвердил его агент Тьяго Фрейтас. По словам Фрейтаса, Дуглас никогда не думал о переходе в какой-либо клуб в Бразилии.
Агент также сообщил, что Сантосом интересуется бразильский клуб Крузейро, однако отметил, что этого недостаточно для трансфера. Дуглас Сантос защищает честь Зенита с 2019 года.
Текущий контракт действует до лета 2027 года. В составе команды Санкт-Петербурга Сантос пять раз становился чемпионом Российской Премьер-Лиги и дважды выигрывал Кубок России.
Таким образом, футболист и его представитель предпочитают остаться в команде и в настоящее время не планируют возвращаться в Бразилию. В ходе своей карьеры в Зените Сантос проявляет себя как надежный защитник.