Elanga «Nyukasl» bilan 64 million yevroga shartnoma imzoladi
Shvetsiyalik hujumchi Entoni Elanga «Nottingem Forest» klubini tark etib, «Nyukasl» jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «qirqchilar»ning rasmiy sayti xabar berdi. Boshqa manbalarga ko‘ra, transfer narxi deyarli 64 million yevroni tashkil etdi.
Oldinroq Elanga «Elfsborg», «Malmyo» va «Manchester Yunayted» klublarida o‘ynagan, 2023 yildan esa «Nottingem Forest» jamoasida faoliyat yuritgan. Jamoa bosh murabbiyi Eddi Xau shunday dedi: «U bizning asosiy maqsadimiz edi, shuning uchun mavsum oldi tayyorgarlik boshida uni qo‘lga kiritganimizdan mamnunman».
O‘tgan mavsumda 23 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda 43 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 12 ta golga uzatma berdi. Elanganing yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi kutilmoqda.

Эланга подписал контракт с «Ньюкаслом» на 64 миллиона евро
Шведский нападающий Энтони Эланга покинул клуб «Ноттингем Форест» и присоединился к команде «Ньюкасл». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте «свистунов». По другим источникам, цена трансфера составила почти 64 миллиона евро.
Ранее Эланга играл в клубах «Эльфсборг», «Мальмё» и «Манчестер Юнайтед», а с 2023 года выступал за команду «Ноттингем Форест». Главный тренер команды Эдди Хау сказал: «Он был нашей главной целью, поэтому я рад, что мы подписали его в начале предсезонной подготовки».
В прошлом сезоне 23-летний футболист провел 43 матча во всех турнирах, забил 6 голов и отдал 12 голевых передач. Ожидается, что Эланга покажет успешную игру в своей новой команде.