Flik va Laporta Reshford agenti bilan uchrashdi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik va klub prezidenti Joan Laporta «Manchester Yunayted» klubi hujumchisi Markus Reshfordning vakili Pini Zaxavi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Barselona shahrida bo‘lib o‘tdi va unda ingliz futbolchisining «ko‘k-qizil» jamoaga o‘tishi masalasi muhokama qilindi. Shuningdek, yarim himoyachi Frenki de Yongning shartnomasini uzaytirish haqida ham gap borishi ma’lum qilindi.
Zaxavi aynan shu futbolchilarni vakillik qiladi. Ayni paytda mish-mishlarga ko‘ra, Markus Reshford «Barselona»ga o‘tishni xohlamoqda.
«Manchester Yunayted» esa futbolchi uchun taxminan 40 million yevro so‘ramoqda. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida 27 yoshli futbolchi ijarada «Aston Villa» safida o‘ynagan.
Ushbu uchrashuv klub rahbariyati va futbolchi vakili o‘rtasida kelajakdagi transfer va shartnoma masalalarini hal qilishga qaratilgan.

Флик и Лапорта встретились с агентом Рашфорда
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик и президент клуба Жоан Лапорта провели встречу с представителем нападающего клуба «Манчестер Юнайтед» Маркуса Рашфорда Пини Захави. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла в Барселоне, и на ней обсуждался вопрос перехода английского футболиста в «сине-красную» команду. Также стало известно, что речь шла о продлении контракта полузащитника Френки де Йонга.
Захави представляет именно этих футболистов. В настоящее время, по слухам, Маркус Рашфорд хочет перейти в «Барселону».
«Манчестер Юнайтед» же запрашивает за футболиста около 40 миллионов евро. В прошлом сезоне во второй половине 27-летний футболист играл в аренде за «Астон Виллу».
Эта встреча была направлена на решение вопросов будущего трансфера и контракта между руководством клуба и представителем футболиста.