Grishin: Spartak himoyasi chempionlikka yetmaydi
Sobiq CSKA futbolchisi Aleksandr Grishin Moskva "Spartak" jamoasining himoya chizig‘i darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" jamoasining asosiy muammosi himoyada bo‘lib, faqat Srdjan Babich himoya chizig‘ida kuchli o‘yin ko‘rsata oladi. Boshqa futbolchilar esa chempionlik uchun kurash darajasiga mos kelmaydi.
Agar himoya yaxshi bo‘lsa, jamoa har doim 1-2 ta gol urishga imkoniyat topadi, dedi Grishin "Match TV"ga bergan intervyusida. O‘tgan mavsumda "qizil-oq" jamoa Rossiya Premyer Ligasi doirasida 30 o‘yinda 25 ta gol o‘tkazib yubordi.
Natijada jamoa chempionatni to‘rtinchi o‘rinda yakunlab, "Zenit", CSKA va "Krasnodar"dan orqada qoldi. Joriy mavsum oldidan "Spartak" faqat bitta futbolchi – hujumchi Anton Zabolotniy bilan shartnoma imzoladi.
Shu bilan birga, jamoa markaziy himoyachisi Abena bilan xayrlashdi. Bu o‘zgarishlar jamoaning himoya chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan sa’y-harakatlarga ta’sir qilishi kutilmoqda.

Гришин: Защита Спартака не приведет к чемпионству
Бывший футболист ЦСКА Александр Гришин высказал мнение о уровне защитной линии московского "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основной проблемой команды "Спартак" является защита, и только Срджан Бабич может показать сильную игру в защитной линии. Остальные футболисты не соответствуют уровню борьбы за чемпионство.
Если защита будет хорошей, команда всегда сможет забить 1-2 гола, сказал Гришин в интервью "Матч ТВ". В прошлом сезоне "красно-белые" пропустили 25 голов в 30 матчах Российской Премьер-Лиги.
В результате команда завершила чемпионат на четвертом месте, уступив "Зениту", ЦСКА и "Краснодару". Перед текущим сезоном "Спартак" подписал контракт только с одним футболистом – нападающим Антоном Заболотным.
При этом команда попрощалась с центральным защитником Абеной. Ожидается, что эти изменения повлияют на усилия команды по укреплению защитной линии.