Subotitsadan bo‘lgan “Spartak” jamoasi rahbari Nikola Simovich jamoa Rossiyaga kelib, Moskva “Spartak”iga qarshi do‘stona o‘yin o‘tkazishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning so‘zlariga ko‘ra, jamoa juma kuni ertalab yetib kelgan. Do‘stona uchrashuv 13 iyul, yakshanba kuni Moskva shahridagi “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti poytaxt vaqti bilan soat 17:00 da rejalashtirilgan. Subotitsaning “Spartak” klubi Serbiya Superligasida ishtirok etadi.
O‘tgan mavsumda jamoa 12-o‘rinni egallagan. Moskva “Spartak”i esa 2024/2025 yilgi Rossiya Premer-ligasini to‘rtinchi pog‘onada yakunlagan.
Bu o‘yin ikki jamoa o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni mustahkamlash va o‘zaro tajriba almashish imkonini beradi. Shuningdek, futbolchilar uchun mavsum oldi tayyorgarlik bosqichi sifatida ahamiyatga ega hisoblanadi.

Команда "Спартак" из Суботиц приехала в Москву
Руководитель команды “Спартак” из Суботицы Николай Симович сообщил, что команда прибыла в Россию для проведения товарищеского матча против московского “Спартака”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По их словам, команда прибыла в пятницу утром. Товарищеская встреча состоится 13 июля, в воскресенье, на стадионе “Лукойл Арена” в Москве.
Время начала матча запланировано на 17:00 по московскому времени. Клуб “Спартак” из Суботицы участвует в Сербской Суперлиге.
В прошлом сезоне команда заняла 12-е место. Московский “Спартак” завершил сезон 2024/2025 годов на четвертом месте в Российской Премьер-лиге.
Эта игра позволит укрепить дружеские отношения между двумя командами и обменяться опытом. Также она имеет значение как этап подготовки для футболистов перед сезоном.