Braziliyalik hujumchi Vinisius Junior "Real" klubiga endi kerak emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Fichajes nashri xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, "Real" jamoasi Vinisiusning Jahon klub chempionatidagi ishtiroki va o‘yinidan norozi bo‘lib, unga bo‘lgan ishonchni yo‘qotgan.
Shuning uchun "qirollik klubi" braziliyalik futbolchini joriy transfer oynasida sotishga tayyor. Klub uni 150 million yevro atrofida taklif bilan qabul qilishi mumkinligi aytilmoqda.
Joriy mavsumda 25 yoshli Vinisius barcha musobaqalarda 58 ta o‘yinda maydonga tushib, 22 ta gol urdi va 19 ta golli uzatma berdi. Hujumchining "Real" bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Klub futbolchining kelajagi haqida qarorni yaqin vaqt ichida qabul qilishi kutilmoqda. Vinisiusning transferi futbol olamida katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Реал решил продать Винисиуса Жуниора
Бразильский нападающий Винисиус Жуниор больше не нужен клубу "Реал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Fichajes. По информации источника, команда "Реал" недовольна участием Винисиуса в чемпионате мира среди клубов и его игрой, потеряв к нему доверие.
Поэтому "королевский клуб" готов продать бразильского футболиста в текущем трансферном окне. Говорят, что клуб может рассмотреть предложение около 150 миллионов евро.
В текущем сезоне 25-летний Винисиус провел 58 матчей во всех соревнованиях, забил 22 гола и сделал 19 голевых передач. Контракт нападающего с "Реалом" рассчитан до лета 2027 года.
Ожидается, что клуб примет решение о будущем футболиста в ближайшее время. Трансфер Винисиуса вызывает большой интерес в футбольном мире.