PSJ Ukrainalik futbolchi transferini to‘xtatdi
Parijning PSJ klubi Bornmut jamoasining markaziy himoyachisi Ilya Zabarniy transferi bo‘yicha muzokaralarni vaqtincha to‘xtatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
L’Equipe nashrining xabariga ko‘ra, Parij jamoasi Jahon klublar chempionatining final o‘yini oldidan tanaffus qilgan. PSJ ushbu futbolchi uchun qo‘shimcha 33,9 million yevro qo‘lga kiritilishining mumkinligini kutmoqda.
Ushbu mablag‘ final g‘olibiga AQShda beriladi. Shuningdek, PSJ hujumchi va o‘ng markaziy himoyachi lavozimlarini to‘ldirishni davom ettirmoqchi.
22 yoshli Ilya Zabarniyning Transfermarkt portali bahosiga ko‘ra, qiymati 42 million yevroni tashkil etadi. Uning Bornmut bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
PSJ ukrainalik futbolchi uchun Safonovni keyinchalik jamoadan chiqarishi mumkinligi haqida ma’lumotlar mavjud. Klub o‘z tarkibini kuchaytirish va kelgusida muvaffaqiyatga erishish niyatida faol ish olib bormoqda.

ПСЖ приостановил трансфер украинского футболиста
Парижский клуб ПСЖ временно приостановил переговоры по трансферу центрального защитника Борнмута Ильи Заберного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания L’Equipe, парижская команда сделала паузу перед финальной игрой чемпионата мира клубов. ПСЖ ожидает, что за этого футболиста может быть получено дополнительно 33,9 миллиона евро.
Эти средства будут переданы победителю финала в США. Также ПСЖ намерен продолжить поиск нападающего и правого центрального защитника.
22-летний Илья Заберный, по оценке портала Transfermarkt, стоит 42 миллиона евро. Его действующий контракт с Борнмутом рассчитан до середины 2029 года.
Существуют данные о том, что ПСЖ может позже вывести украинского футболиста из команды. Клуб активно работает над усилением своего состава и намерен добиться успеха в будущем.