Spartak Lopes uchun yuqori narxdan voz kechdi
Manfred Ugalde bu yozda Spartak klubini tark etishi mumkin, shuning uchun klub hujum chizig‘ini kuchaytirish ustida ishlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi haftalarda qizil-oq jamoaning diqqat markazida hujumchi Xose Manuel Lopes bo‘lgani haqida xabarlar tarqaldi. Metaratings manbasiga ko‘ra, Spartak 24 yoshli Lopes nomzodidan voz kechishi mumkin.
Buning asosiy sababi uning yuqori transfer narxidir. Braziliyaning Palmeyras klubi futbolchi uchun 16-18 million yevro so‘ramoqda va hozircha kelishuvga tayyor emas.
Shu sababli Spartak arzonroq narxdagi boshqa futbolchilarni ham o‘rganmoqda. Agar muzokaralar davomida Lopes narxini pasaytirish imkoni bo‘lmasa, Moskva jamoasi boshqa nomzodlarga murojaat qiladi.
Rossiya chempionatining birinchi turida Spartak 19 iyul kuni Maxachqaladan kelgan Dinamo jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuvi bo‘ladi.
Klub yangi mavsumga kuchli tayyorgarlik ko‘rmoqda va hujum chizig‘ini mustahkamlashni ustuvor vazifa deb biladi.

Спартак отказался от высокой цены на Лопеса
Мануэль Угальде может покинуть клуб Спартак этим летом, поэтому клуб работает над усилением атакующей линии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние недели в центре внимания красно-белой команды оказался нападающий Хосе Мануэль Лопес. По данным Metaratings, Спартак может отказаться от 24-летнего кандидата.
Основная причина заключается в его высокой трансферной цене. Бразильский клуб Палмейрас требует за футболиста 16-18 миллионов евро и пока не готов к соглашению.
Поэтому Спартак также изучает других футболистов с более низкой ценой. Если в ходе переговоров не удастся снизить цену на Лопеса, московская команда обратится к другим кандидатам.
В первом туре чемпионата России Спартак 19 июля примет команду Динамо из Махачкалы. Этот матч станет первой официальной встречей команды в сезоне.