Naumov: Spartakda Barkoni Prutsev almashtiradi
Moskva «Lokomotiv»ining sobiq prezidenti Nikolay Naumov hozirgi vaqtda «Spartak» jamoasida to‘p surayotgan futbolchi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U argentinalik Esekyel Barkoning klubni tark etishi holatida uning o‘rnini bosa oladigan o‘yinchini ko‘rsatdi. Naumovning ta’kidlashicha, «qizil-oq» jamoasi Prutsevni sotishni rejalashtirmoqda, biroq u juda kuchli futbolchidir.
Prutsev yosh, maydonni yaxshi ko‘ra oladi, texnik jihatdan mahoratli va kurashchi fazilatiga ega. Uning yagona kamchiligi biroz sekinroq harakat qilishi ekanligi aytilmoqda.
Esekyel Barkoning «Spartak»ga kelishi 2024-yil yoziga to‘g‘ri keladi. Klubda u jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biriga aylangan.
Yangi Rossiya Premyer Ligasi mavsumi bir hafta ichida boshlanadi va «Spartak» o‘z maydonida Mahachqaladagi «Dinamo» jamoasini qabul qiladi. Shu tariqa, jamoa yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda va asosiy futbolchilari bilan muvaffaqiyatga erishishni maqsad qilgan.

Наумов: Спартак заменит Баркона на Прутцева
Бывший президент московского «Локомотива» Николай Наумов высказал мнение о футболисте, который в настоящее время играет в команде «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он указал на игрока, который сможет заменить аргентинца Эсекьеля Барко в случае его ухода из клуба. По словам Наумова, «красно-белые» планируют продать Прутцева, однако он является очень сильным футболистом.
Прутцев молод, хорошо читает игру, обладает техническим мастерством и борцовскими качествами. Его единственным недостатком называют немного медлительность.
Переход Эсекьеля Барко в «Спартак» состоится летом 2024 года. В клубе он стал одним из ключевых игроков команды.
Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнется через неделю, и «Спартак» примет на своем поле махачкалинское «Динамо». Таким образом, команда готовится к новому сезону и ставит целью добиться успеха с основными футболистами.