Poytaxtning «Dinamo» jamoasi hujumchisi Ivan Sergeyev yangi klubdagi moslashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hammasi yaxshi ketmoqda. Jamoa va jamoaviy muhit a’lo darajada.
Hozir asta-sekin o‘z o‘yin formasini tiklamoqda va jamoaga moslashmoqda. Yaqinda tayyorgarlik yig‘inlarining so‘nggi o‘yini bo‘lib o‘tdi va endi ular «Baltika» jamoasiga qarshi bahslarga tayyorlanmoqda, dedi Sergeyev «Chempionat» nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Sergeyev «Dinamo»ga joriy transfer oynasida «Krylya Sovetov»dan kelib qo‘shildi. O‘tgan mavsumda 30 yoshli hujumchi Samarqand jamoasi safida 25 o‘yinda maydonga tushib, to‘qqizta gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
Afsuski, uning transferi poytaxt klubi uchun taxminan 3,8 million yevroga tushgan, degan gap-so‘zlar bor. Bu ma’lumotlar klub tomonidan rasmiy tasdiqlanmagan.
Sergeyevning yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi va jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Иван Сергеев быстро адаптировался к «Динамо», сказал
Нападающий столичной команды «Динамо» Иван Сергеев высказался о своей адаптации в новом клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, все идет хорошо. Команда и командная атмосфера на высоком уровне.
Сейчас он постепенно восстанавливает свою игровую форму и адаптируется к команде. Недавно состоялся последний матч тренировочного сбора, и теперь они готовятся к играм против команды «Балтика», сказал Сергеев в интервью изданию «Чемпионат».
Напомним, что Сергеев присоединился к «Динамо» в текущем трансферном окне из «Крыльев Советов». В прошлом сезоне 30-летний нападающий провел 25 матчей за самарскую команду, забил девять голов и отдал две голевые передачи.
К сожалению, его трансфер обошелся столичному клубу примерно в 3,8 миллиона евро, ходят слухи. Эта информация не была официально подтверждена клубом.