Argentina millatidan bo‘lgan «Manchester Yunayted» jamoasi hujumchisi Alehandro Garnacho Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubi taklifini qabul qilmay, ushbu chempionatga o‘tishni istamadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Krishtianu Ronalduning jamoasiga o‘tish taklifiga rad javobini berdi, deb xabar berdi manba Mayk Makgrat. Garnacho faoliyatini Angliya chempionatida davom ettirishni maqsad qilgan.
Ilgari matbuotda uning Italiya «Napoli» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ham xabarlar tarqalgandi. Argentina futbolchisining «Qizil iblislari» bilan imzolagan shartnomasi 2028 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Uning bozor qiymati taxminan 45 million yevroga baholanmoqda. O‘tgan mavsumda Garnacho 58 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 10 ta golga uzatma berdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoadagi muhim o‘yinchilardan biri ekanligini tasdiqlaydi. Garnacho kelgusida ham yuqori darajada o‘ynashni istaydi va faoliyatini Angliyada davom ettirishni afzal ko‘radi.

Гарначо отклонил предложение клуба Роналду
Нападающий «Манчестер Юнайтед» аргентинец Алехандро Гарначо отказался от предложения клуба Саудовской Аравии «Аль-Наср» и не хочет переходить в этот чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отклонил предложение о переходе в команду Криштиану Роналду, сообщает источник Майк Макграт. Гарначо намерен продолжить карьеру в английском чемпионате.
Ранее в прессе также появлялись сообщения о возможном переходе в итальянский клуб «Наполи». Контракт аргентинского футболиста с «Красными дьяволами» действует до середины 2028 года.
Его рыночная стоимость оценивается примерно в 45 миллионов евро. В прошлом сезоне Гарначо выходил на поле в 58 матчах, забил 11 голов и отдал 10 голевых передач.
Эти показатели подтверждают, что он является одним из ключевых игроков в команде. Гарначо также хочет продолжать играть на высоком уровне в будущем и предпочитает продолжить карьеру в Англии.