Rossiya terma jamoasi va Ispaniyaning "Selta" klubi sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining asosiy favoritini nomlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, "Zenit" jamoasi birinchi o‘rinda turadi. O‘tgan mavsumda jamoa muvaffaqiyatsizlikka uchragan bo‘lsa-da, bu safar ular yanada kuchli motivatsiyaga ega bo‘ladi.
Jamoaning asosiy tarkibi braziliyalik futbolchilardan iborat bo‘lib, ular a’lo kayfiyatda o‘ynashadi. Bundan tashqari, "Zenit"ning yuqori maosh to‘lash imkoniyati va Yevrokuboklardan chetda qolganligi jamoaga qo‘shimcha turtki beradi.
O‘tgan mavsumda Sankt-Peterburg klubi mamlakat chempionati jadvalida ikkinchi o‘rinni egalladi va "Krasnodar"dan bir ochko kam to‘pladi. Shuningdek, Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Rossiya Kubogining finaliga chiqa olmadi va hal qiluvchi o‘yinda CSKAga mag‘lub bo‘ldi.
Shu sababli, "Zenit" yangi mavsumda o‘z kuchini yanada oshirishga harakat qiladi va chempionlik uchun asosiy da’vogar sifatida ko‘rilmoqda.

Mostovoy: Зенит в новом сезоне имеет сильную мотивацию
Бывший футболист сборной России и испанского клуба "Сельта" Александр Мостовой назвал основного фаворита нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда "Зенит" занимает первое место. Несмотря на неудачи в прошлом сезоне, на этот раз у них будет еще более сильная мотивация.
Основной состав команды состоит из бразильских футболистов, которые играют в отличном настроении. Кроме того, высокая зарплата "Зенита" и отсутствие участия в еврокубках придают команде дополнительный стимул.
В прошлом сезоне клуб из Санкт-Петербурга занял второе место в таблице чемпионата страны, набрав на одно очко меньше, чем "Краснодар". Также команда под руководством Сергея Семака не смогла выйти в финал Кубка России и проиграла в решающем матче ЦСКА.
По этой причине "Зенит" будет стремиться увеличить свои силы в новом сезоне и рассматривается как основной претендент на чемпионство.