Manchester Yunayted Tolisso transferini ko‘rib chiqmoqda
Lyon jamoasining yarim himoyachisi Korenten Tolisso Manchester Yunayted jamoasi qiziqish doirasiga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qizil shaytonlar vakillari fransuz futbolchisining atrofidagilar bilan kelajakdagi hamkorlik shartlarini muhokama qilish uchun bog‘landilar, deb xabar beradi L'Equipe nashri. 30 yoshli futbolchi transferga qiziqish bildirayotgan bo‘lsa-da, o‘z xohishi bilan jamoani tark etishga majburlanmaydi.
Lyon klubi esa tajribali yarim himoyachini saqlab qolishni maqsad qilgan. Transfermarkt mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, Korenten Tolisso narxi 12 million yevroga teng.
U 2017 yildan 2021 yilgacha Fransiya milliy terma jamoasida o‘ynagan va 2018 yilda jahon chempionatida g‘olib bo‘lgan. Tolisso “to‘quvchilar” bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi.
Shu sababli, jamoa uning ketishiga osonlik bilan yo‘l qo‘ymoqchi emas. Futbolchining kelajagi va transferi haqida qarorlar jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv asosida hal qilinadi.

Манчестер Юнайтед рассматривает трансфер Толиссо
Полузащитник Лиона Корентен Толи́ссо попал в сферу интересов Манчестер Юнайтед. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители Красных дьяволов связались с окружением французского футболиста, чтобы обсудить условия будущего сотрудничества, сообщает издание L'Equipe. Хотя 30-летний футболист проявляет интерес к трансферу, он не будет вынужден покидать команду по собственному желанию.
Клуб Лион нацелен сохранить опытного полузащитника. По оценкам специалистов Transfermarkt, стоимость Корентена Толи́ссо составляет 12 миллионов евро.
Он играл за сборную Франции с 2017 по 2021 год и стал победителем чемпионата мира в 2018 году. Контракт Толи́ссо с "ткачами" действует до 2027 года.
Поэтому команда не хочет легко отпустить его. Решения о будущем футболиста и трансфере будут приниматься на основе соглашения между командой и игроком.