Ronaldu keyingi mavsum o‘yinlarining choragini o‘tkazishi mumkin
40 yoshli markaziy hujumchi Krishtianu Ronalduning keyingi mavsumda Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" jamoasi tarkibidagi o‘yinlarning taxminan 25 foizidan qatnashmasligi mumkinligi haqida jurnalist Faloh Al-Qahtani ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tajribali hujumchi jamoaning yangi bosh murabbiyi Jorje Jezush bilan suhbatlashdi. Suhbat davomida tomonlar futbolchining yoshi sababli unga qo‘shimcha dam olish vaqti berilishi haqida kelishib oldi.
Shuning uchun Ronaldo kam ahamiyatga ega o‘yinlarda maydonga tushmasligi rejalashtirilmoqda, bu esa uning charchashining oldini olishga qaratilgan. O‘tgan mavsumda Krishtianu Saudiya chempionatida 30 ta o‘yinda ishtirok etib, 25 ta gol urdi va 3 ta assist amalga oshirdi.

Роналду может пропустить четверть игр следующего сезона
40-летний центральный нападающий Криштиану Роналду может пропустить около 25 процентов игр в составе клуба "Аль-Наср" из Саудовской Аравии в следующем сезоне, сообщил журналист Фалох Аль-Кахтани. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Опытный нападающий обсудил это с новым главным тренером команды Жорже Жезушем. В ходе беседы стороны договорились о том, что из-за возраста футболисту будет предоставлено дополнительное время для отдыха.
Поэтому планируется, что Роналду не выйдет на поле в менее значимых матчах, что направлено на предотвращение его усталости. В прошлом сезоне Криштиану принял участие в 30 матчах чемпионата Саудовской Аравии, забив 25 голов и сделав 3 ассиста.