Moskva Spartakini Serbiyaga do‘stlik o‘yiniga taklif qilishdi
Futbol sohasida faoliyat yurituvchi Jarko Markovich, Subotitsa "Spartak" jamoasining sport direktori, Moskva "Spartak"ini Serbiyaga do‘stlik uchrashuviga taklif qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular sport direktori sifatida "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida, "Biz 'Spartak'ni Serbiyaga javob uchrashuviga taklif qilmoqchimiz. Ularning futbolchilari yuqori darajada.
Bu haqda o‘yin oldidan ham xabardor edik", deb ta’kidladi. O‘tgan dam olish kunlari Moskva "Spartak"i bilan Subotitsa "Spartak"i o‘rtasida do‘stlik o‘yini bo‘lib o‘tdi.
Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. Yangi mavsumda Rossiya Premyer Ligasi doirasida Moskva klubi o‘z maydonida Makhachqala "Dinamo"si bilan bellashadi.
Ushbu uchrashuv 19 iyul kuni o‘tkaziladi. Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi birinchi rasmiy o‘yini bo‘ladi.
Shuningdek, jamoa muxlislari uchun qiziqarli va samarali o‘yin bo‘lishiga umid qilinmoqda. Futbolchilar va murabbiylar yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Москву Спартак пригласили на дружеский матч в Сербию
В сфере футбола активный деятель Ярко Маркович, спортивный директор команды "Спартак" из Суботицы, пригласил московский "Спартак" на дружеский матч в Сербию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью телеканалу "Матч ТВ" в качестве спортивного директора он отметил: "Мы хотим пригласить 'Спартак' на ответный матч в Сербию. Их футболисты на высоком уровне.
Мы были осведомлены об этом и перед игрой", - подчеркнул он. В прошедшие выходные состоялся дружеский матч между московским "Спартаком" и суботицким "Спартаком".
Команда под руководством Деяна Станковича одержала победу со счетом 4:1. В новом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги московский клуб будет сражаться с махачкалинским "Динамо" на своем поле.
Этот матч пройдет 19 июля. Эта игра станет первой официальной игрой команды в новом сезоне.
Также ожидается, что это будет интересная и результативная игра для болельщиков команды. Футболисты и тренеры серьезно готовятся к новому сезону.