Zavarzin CSKAdagi go‘sht taqiqini tanqid qildi
Moskva “Spartak” futbol klubi sobiq bosh direktori Yuri Zavarzin poytaxtdagi CSKA klubida go‘sht iste’mol qilish taqiqi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu qarorni yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini qabul qilgan. Zavarzinning so‘zlariga ko‘ra, inson umrining cheklanganligi va har bir kishining fiziologiyasi turlicha ekanini hisobga olganda, go‘shtni taqiqlash ortiqcha choradir.
U “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida bu qarorni ma’qullamadi. Eslatib o‘tamiz, Chelestini CSKA bosh murabbiyi lavozimida Marko Nikolićni almashtirdi.
Serbiyalik mutaxassis Gretsiyaning AEK klubiga ishga o‘tgan. Yangi mavsumda Rossiya chempionatida CSKA jamoasi 21 iyul kuni Orenburgga qarshi safar o‘yini bilan start oladi.

Заварзин раскритиковал мясной запрет в ЦСКА
Бывший генеральный директор московского футбольного клуба "Спартак" Юрий Заварзин высказал свое мнение о запрете на потребление мяса в столичном клубе ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение принял новый главный тренер Фабио Челестини. По словам Заварзина, учитывая ограниченность человеческой жизни и то, что физиология каждого человека различна, запрет на мясо является излишней мерой.
В интервью телеканалу "Матч ТВ" он не одобрил это решение. Напомним, что Челестини сменил на посту главного тренера ЦСКА Марко Николића.
Сербский специалист перешел на работу в греческий клуб АЕК. В новом сезоне команда ЦСКА стартует в российском чемпионате выездным матчем против Оренбурга 21 июля.