Peres Karrerani Realga qaytishi bilan tabrikladi
Madridning «Real» klubi prezidenti Florentino Peres himoyachi Alvaro Karreraning ushbu klubga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi «Real» akademiyasida tarbiyalangan va endilikda 6 yillik shartnoma imzoladi. U avval Portugaliyaning «Benfika» klubida o‘ynagan.
Peresning so‘zlariga ko‘ra, bu kun barcha «Real» muxlislari uchun juda muhim sanadir. Karreraning jamoaga qaytishi alohida voqea sifatida qabul qilinadi.
«Benfikada bo‘lgan paytida u muxlislarning sevgisini qozondi va chempionatning eng yaxshi chap qanot himoyachisiga aylandi. Uyga xush kelibsiz», deyiladi AS nashrida keltirilgan so‘zlarda.
O‘tgan mavsumda Karreras barcha klub musobaqalarida jami 52 o‘yinda maydonga tushdi, 20 ta ogohlantirish oldi, 4 ta gol urdi va 5 ta samarali uzatma berdi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi.

Перес поздравил Карреру с возвращением в Реал
Президент мадридского клуба «Реал» Флорентино Перес высказался о переходе защитника Альваро Карреры в этот клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист воспитанник академии «Реала» и теперь подписал 6-летний контракт. Ранее он играл за португальский клуб «Бенфика».
По словам Переса, этот день является очень важной датой для всех болельщиков «Реала». Возвращение Карреры в команду воспринимается как особое событие.
«Во время пребывания в Бенфике он завоевал любовь болельщиков и стал лучшим левым защитником чемпионата. Добро пожаловать домой», - говорится в словах, приведенных в издании AS.
В прошлом сезоне Каррера провел на поле в общей сложности 52 матчах во всех клубных соревнованиях, получил 20 предупреждений, забил 4 гола и сделал 5 результативных передач. Эти показатели ярко демонстрируют его вклад в команду.