Aston Villa 34 yoshli darvozabon bilan shartnoma imzoladi
Birmingemning «Aston Villa» klubi 34 yoshli darvozabon bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub Belarusning «Brest» jamoasida to‘p surgan Marko Bizotni o‘z safiga qo‘shdi. Hozircha uning yangi jamoa bilan shartnoma muddati haqida ma’lumot berilmagan.
Bizot Niderlandiya fuqarosi bo‘lib, Amsterdamning mashhur «Ayaks» akademiyasida tarbiyalangan. Klub tizimidan ketgach, u «Groningen», Belgiya jamoasi «Genk» va «AZ Alkmaar» jamoalarida o‘ynagan.
2021 yildan beri «Brest» tarkibida maydonga tushib, o‘tgan mavsum UEFA Chempionlar Ligasi musobaqasida ishtirok etgan. Yangi futbol mavsumida «Aston Villa» Yevropa Ligasi musobaqasida o‘z kuchini sinaydi.
O‘tgan mavsum Angliya Premer Ligasi doirasida klub Unay Emeri boshchiligida 66 ochko to‘plab, oltinchi o‘rinni egalladi. Klubning yangi mavsumdagi maqsadlari yuqori pog‘onalarni egallash va musobaqalarda muvaffaqiyat qozonishdan iborat.
Marko Bizotning jamoaga qo‘shilishi darvozani mustahkamlashga xizmat qiladi. Yangi futbolchi o‘z tajribasi bilan «Aston Villa»ning raqobatbardoshligini oshirishga yordam beradi.

Aston Villa подписала контракт с 34-летним вратарем
Клуб «Астон Вилла» из Бирмингема подписал контракт с 34-летним вратарем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб подписал Марко Бизота, который играл за белорусскую команду «Брест». Пока нет информации о сроках его контракта с новой командой.
Бизот является гражданином Нидерландов и был воспитан в знаменитой академии «Аякса» в Амстердаме. После ухода из системы клуба он играл за «Гронинген», бельгийскую команду «Генк» и «АЗ Алкмар».
С 2021 года он выступал за «Брест» и принимал участие в прошлом сезоне Лиги чемпионов УЕФА. В новом футбольном сезоне «Астон Вилла» будет испытывать свои силы в Лиге Европы.
В прошлом сезоне в рамках Английской Премьер-лиги клуб под руководством Унаи Эмери набрал 66 очков и занял шестое место. Цели клуба на новый сезон заключаются в том, чтобы занять высокие позиции и добиться успеха в соревнованиях.
Присоединение Марко Бизота к команде поможет укрепить ворота. Новый игрок поможет повысить конкурентоспособность «Астон Виллы» своим опытом.