Belous: Zenit himoyani kuchaytirishi kerak
Futbol klubi Moskva sobiq prezidenti Yuri Belous Sankt-Peterburgning Zenit jamoasining transfer bozoridagi faolligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubi Janubiy Amerikadan hujumchi futbolchini olish niyati haqida eshitib, hayron qolganini aytdi. Belousning fikricha, Zenit jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirishga emas, balki himoyani mustahkamlashga e’tibor qaratishi lozim.
U Sobolevning kelajagi haqida ham gapirdi. Sobolev kuchli hujumchi ekanini ta’kidlab, uni jamoada saqlash zarurligini aytdi.
Yangi mavsum Aleksandr uchun muhim bo‘lishini ham qo‘shimcha qildi. O‘tgan mavsumda 28 yoshli futbolchi Spartakdan Zenitga o‘tib, barcha turnirlarda 32 o‘yinda 7 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi.
Transfermarkt portali uning qiymatini 6 million yevroga baholaydi. Shu mavsum oralig‘ida Zenit himoyachi Roman Vega (Argentinos Xuniorz) va yarim himoyachi Jersonni (Flamengo) o‘z safiga qo‘shdi.

Белоусов: Зенит должен усилить защиту
Бывший президент футбольного клуба Москва Юрий Белоус высказал свое мнение о активности команды Зенит из Санкт-Петербурга на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что был удивлён, услышав о намерении клуба приобрести нападающего из Южной Америки. По мнению Белоуса, команде Зенит следует сосредоточиться не на усилении атакующей линии, а на укреплении защиты.
Он также поговорил о будущем Соболева. Подчеркнув, что Соболев является сильным нападающим, он отметил необходимость сохранить его в команде.
Он добавил, что новый сезон будет важным для Александра. В прошлом сезоне 28-летний футболист перешёл из Спартака в Зенит и забил 7 голов и отдал 3 голевые передачи в 32 матчах во всех турнирах.
Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 6 миллионов евро. В этом сезоне Зенит подписал защитника Романа Вегу (Аргентинос Хуниорс) и полузащитника Джерсона (Фламенго).