Nikimbaev: Istanbul Fayzullaev uchun imkoniyat maydoni
O‘zbekistonlik futbol funksioneri Alisher Nikimbaev Moskva CSKA jamoasidan vatandoshi Abbosbek Fayzullaevning ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchiga Turkiyaning Istanbul Boshakshehir klubi qiziqish bildirgan va ular uning uchun 7,5 million yevro taklif qilmoqda. Nikimbaevning so‘zlariga ko‘ra, Istanbulga o‘tish futbolchining Yevropada o‘zini namoyon etishi uchun yaxshi imkoniyat bo‘lishi mumkin.
CSKA jamoasida futbolchilarni sotishda muammolar borligi, ayniqsa joriy sanksiyalar sharoitida bunday transferlar orqali cheklovlarni chetlab o‘tish mumkinligi ta’kidlandi. O‘tgan mavsumda 21 yoshli hujumchi yarimhimoyachi 39 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun qanchalik muhimligini ko‘rsatadi. Shuningdek, futbolchining transferi jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun ham katta ahamiyatga ega bo‘lishi mumkinligi aytilmoqda.
Futbolchi uchun yangi jamoaga moslashish va faoliyatini yangi bosqichga olib chiqish imkoniyati yaratilmoqda.

Никимбаев: Стамбул — поле возможностей для Файзуллаева
Футбольный функционер из Узбекистана Алишер Никимбаев высказал мнение о возможном уходе соотечественника Аббосбека Файзуллаева из московского ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно имеющимся данным, к футболисту проявил интерес турецкий клуб "Истанбул Башакшехир", который предлагает за него 7,5 миллиона евро. По словам Никимбаева, переход в Стамбул может стать хорошей возможностью для футболиста проявить себя в Европе.
Отмечается, что в ЦСКА есть проблемы с продажей игроков, особенно в условиях действующих санкций, что может позволить обойти ограничения через такие трансферы. В прошлом сезоне 21-летний нападающий провел 39 матчей, забил 3 гола и сделал 8 результативных передач.
Эти показатели показывают, насколько он важен для команды. Также говорится, что трансфер футболиста может иметь большое значение для будущих успехов команды.
Футболисту предоставляется возможность адаптироваться в новой команде и вывести свою карьеру на новый уровень.