Bayramyan: Rostov mavsumda ochko to‘plashni maqsad qilgan
«Rostov» jamoasining yarim himoyachisi Xoren Bayramyan kelgusi Rossiya Premyer Ligasi mavsumidagi asosiy maqsadlari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa avvalo minimal vazifani bajarishi kerak, ya’ni yetarlicha ochko to‘plab, keyinchalik har bir o‘yinda yaxshiroq natijalarga erishishni ko‘zlamoqda. Bu haqda Bayramyan «Match TV» telekanali efirida fikr bildirdi.
O‘tgan mavsumda «Rostov» jamoasi turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallagan edi. Yangi chempionat mavsumi esa «sariq-ko‘k» jamoa uchun mehmon o‘yinidan boshlanadi.
Ular 20 iyul kuni Sankt-Peterburgdagi «Gazprom Arena» stadionida «Zenit» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu uchrashuv yangi mavsumning dastlabki bahsi bo‘lib, jamoa uchun muhim sinov hisoblanadi.
Bayramyan va uning jamoadoshlari o‘zlarining oldiga qo‘yilgan maqsadlarni amalga oshirish uchun bor kuchlarini sarflashga tayyor. Shuningdek, muxlislar jamoaning yangi natijalarini qo‘llab-quvvatlashga chaqirilmoqda.

Байрамян: Ростов в сезоне поставил цель набирать очки
Полузащитник команды «Ростов» Хорен Байрамян рассказал о своих основных целях в предстоящем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда прежде всего должна выполнить минимальную задачу, то есть набрать достаточное количество очков, а затем стремиться к лучшим результатам в каждой игре. Об этом Байрамян высказался в эфире телеканала «Матч ТВ».
В прошлом сезоне команда «Ростов» заняла восьмое место в турнирной таблице. Новый чемпионат начнется для «желто-синих» с выездного матча.
Они выйдут на поле против команды «Зенит» 20 июля на стадионе «Газпром Арена» в Санкт-Петербурге. Эта встреча станет первой игрой нового сезона и важным испытанием для команды.
Байрамян и его товарищи по команде готовы приложить все усилия для достижения поставленных целей. Также болельщики призываются поддержать команду в новых начинаниях.