Futbol sohasidagi mutaxassis Igor Korneyev OAV vakillari bilan suhbatda Moskva "Spartak" jamoasining yozgi transfer oynasidagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgacha "qizil-oq" jamoaning yagona yangi futbolchisi hujumchi Anton Zabolotniy bo‘lib turibdi. Korneyevning ta’kidlashicha, "Spartak" ushbu transfer oynasida kechikmoqda.
Ko‘pchilik jamoalar o‘z maqsadlarini aniqlab, kerakli futbolchilarni sotib olishga ulgurgan bo‘lsa, "Spartak" muhim pozitsiyalarni to‘ldirishda orqada qolmoqda. Muammoli joylarga hech kim jalb qilinmagan, degan fikrni u "Match TV" telekanali efirida bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida "Spartak" jamoasi musobaqani to‘rtinchi o‘rinda yakunlagan. Yangi chempionat mavsumida esa Moskva jamoasi o‘zining birinchi o‘yinini Mahachqala shahrining "Dinamo" jamoasi bilan boshlaydi.
Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi dastlabki sinovidir. "Spartak"ning yozgi transfer oynasidagi faoliyati va jamoaning yangi mavsumdagi chiqishi futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Корнеев: Спартак отстает в летнем трансфере
Специалист в области футбола Игорь Корнеев в беседе с представителями СМИ высказал мнение о деятельности московского клуба "Спартак" в летнем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На данный момент единственным новым игроком "красно-белых" является нападающий Антон Заболотный. Корнеев отметил, что "Спартак" запаздывает в этом трансферном окне.
Многие команды уже определили свои цели и успели приобрести необходимых игроков, в то время как "Спартак" отстает в заполнении важных позиций. Он выразил мнение, что в проблемные места никто не был привлечен, в эфире телеканала "Матч ТВ".
Напомним, что в прошлом сезоне команда "Спартак" завершила соревнование на четвертом месте в Российской Премьер-Лиге. В новом чемпионатном сезоне московская команда начнет свой первый матч с командой "Динамо" из города Махачкала.
Этот матч станет первой проверкой для команды в новом сезоне. Деятельность "Спартака" в летнем трансферном окне и выход команды в новом сезоне внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.