Korneev Baltika-Dinamo o‘yinidan kutilmagan natija kutmoqda
Sobiq yarimhimoyachi Igor Korneev Rossiya Premyer Ligasi 2025/2026 mavsumining birinchi turida Moskva «Dinamo» va Kaliningrad «Baltika» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv yangi mavsumni ochib beradi va 18 iyul, juma kuni «VTB Arena» stadionida o‘tkaziladi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqtiga ko‘ra soat 20:30da belgilangan.
Korneevning ta’kidlashicha, murabbiy Talalaev jamoalarni nafaqat jismonan, balki ruhiy jihatdan ham yaxshi tayyorlaydi. U birinchi turda kutilmagan natijalar bo‘lishi mumkinligini aytib, o‘yinning hamma uchun oson kechmasligini ta’kidladi.
«Dinamo» jamoasiga iyun oyidan boshlab murabbiy Valeriy Karpin rahbarlik qilmoqda. U klubdagi ish faoliyatini Rossiya terma jamoasi bilan bir vaqtda olib bormoqda.
Shu bilan birga, «Baltika» jamoasi PARI Ligasi g‘olibi bo‘lib, bir yil davom etgan tanaffusdan so‘ng yana Premyer Ligaga qaytdi. Ushbu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va raqobatbardosh kechishi kutilmoqda.

Корнеев ожидает неожиданный результат от игры Балтика-Динамо
Бывший полузащитник Игорь Корнеев высказал свои мысли о матче между московским «Динамо» и калининградской «Балтикой» в первом туре Российской Премьер-Лиги сезона 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч откроет новый сезон и пройдет 18 июля, в пятницу, на стадионе «ВТБ Арена». Время начала игры назначено на 20:30 по московскому времени.
Корнеев отметил, что тренер Талаев хорошо подготовит команды не только физически, но и морально. Он сказал, что в первом туре могут быть неожиданные результаты, подчеркнув, что игра не будет легкой для всех.
Команду «Динамо» с июня месяца возглавляет тренер Валерий Карпин. Он одновременно ведет работу в клубе и с сборной России.
В то же время команда «Балтика» вернулась в Премьер-Лигу после годичного перерыва, став победителем Лиги PARI. Ожидается, что этот матч будет интересным и конкурентоспособным для болельщиков.