Sobiq CSKA himoyachisi Vladimir Ponomaryov 2025/2026 yilgi mavsumda chempionlik uchun kurashadigan klublarni nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U fikricha, asosiy da’vogarlar orasida CSKA jamoasi bor va ularning imkoniyatlari yuqori baholanmoqda. Mutaxassisning ta’kidlashicha, CSKA birinchi o‘rinni egallashga qat’iy intiladi.
Shu bilan birga, «Krasnodar» jamoasi mavsum davomida uchinchi yoki to‘rtinchi pog‘onaga tushib qolishi mumkin. Jamoa bosh murabbiyi Semak uchun tarkib bilan bog‘liq muammolar yuzaga kelishi ehtimoli mavjud, bu esa ularning o‘zaro raqobatini qiyinlashtiradi.
Bundan tashqari, «Dinamo» va «Spartak» jamoalari ham chempionlik uchun kurash olib boradi. Vladimir Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, CSKA mavsum yakunida chempionlikni qo‘lga kiritadi.
Eslatib o‘tish joizki, 12 iyul kuni CSKA Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritdi va «Krasnodar»ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Yangi mavsum Rossiya Premyer Ligasida 18 iyul juma kuni boshlanadi.
Birinchi o‘yinda Moskva «Dinamo» klubi o‘z maydonida Kaliningradning «Baltika» jamoasini qabul qiladi.

Пономарёв назвал основных претендентов нового сезона РПЛ
Бывший защитник ЦСКА Владимир Пономарёв назвал клубы, которые будут бороться за чемпионство в сезоне 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, среди основных претендентов есть команда ЦСКА, и их шансы оцениваются высоко. По словам специалиста, ЦСКА решительно настроен занять первое место.
В то же время команда «Краснодар» может опуститься на третью или четвёртую позицию в течение сезона. У главного тренера Семака могут возникнуть проблемы с составом, что усложнит их взаимную конкуренцию.
Кроме того, команды «Динамо» и «Спартак» также будут бороться за чемпионство. По словам Владимира Пономарёва, ЦСКА в конце сезона завоюет чемпионство.
Напомним, что 12 июля ЦСКА завоевал Кубок России, обыграв «Краснодар» со счётом 1:0. Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнётся 18 июля в пятницу.