Sobiq CSKA jamoasining sport direktori Andrey Movsesyan "qizil-ko‘k" jamoasiga hujumchi Artyom Dzyubani taklif qilganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bu taklifni muhokama qilishni istagan, ammo Spartak va Zenit jamoalarida o‘ynaganligi bois muxlislarning munosabati haqida xavotir bildirgan. Movsesyan fikricha, muxlislarning salbiy reaksiyasi asosiy qarshilik sababi bo‘lgan, lekin shu bilan birga, Dzyubaning o‘yinga qo‘shishi mumkin bo‘lgan foyda ham ko‘zda tutilgan.
Artyom Turkiyaga ketganidan keyin bu masala ko‘rilgan. Keyinchalik Dzyuba Rossiyaga qaytgach, avval Moskva "Lokomotiv" jamoasiga, so‘ngra "Akron" klubiga o‘tgan.
Shuningdek, Tolyatti klubi futbolchi bilan shartnomani yana bir mavsumga uzaytirgani haqida ma’lumot berilgan. Bu holat futbolchining jamoada davom etishini ta’minlaydi va uning o‘yin tajribasi jamoa uchun muhim hisoblanadi.

Бывший директор ЦСКА сказал, что предложил Дзюбе
Бывший спортивный директор команды ЦСКА Андрей Мовсесян сообщил, что "красно-синие" пригласили нападающего Артёма Дзюбу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он хотел обсудить это предложение, но выразил опасения по поводу реакции болельщиков из-за того, что Дзюба играл за Спартак и Зенит. Мовсесян считает, что негативная реакция болельщиков была основной причиной сопротивления, но в то же время учитывалась и потенциальная польза от подключения Дзюбы к игре.
Вопрос был рассмотрен после того, как Артём уехал в Турцию. Позже, когда Дзюба вернулся в Россию, он сначала перешёл в московский "Локомотив", а затем в клуб "Акрон".
Также сообщается, что клуб из Тольятти продлил контракт с футболистом ещё на один сезон. Это обеспечит продолжение его пребывания в команде, и его игровой опыт считается важным для команды.