Braziliyalik yarim himoyachi Vendel Sankt-Peterburgga yetib keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «Zenit» boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev ma’lum qildi. Unga ko‘ra, Vendelning holati juda yaxshi, undan yaxshisi bo‘lmaydi.
Oldinroq matbuotda Vendelning karyerasini Qatarning «Al-Sadd» klubida davom ettirishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsumda Rossiya Premyer Ligasi doirasida Vendel 22 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U bitta gol urib, o‘n ta golga uzatma berdi. Braziliyalik futbolchining amaldagi shartnomasi «Zenit» bilan 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 18 million yevroga teng. Vendel jamoaga qo‘shilishi bilan o‘zining yuqori darajadagi o‘yinini davom ettirishga tayyorligini ko‘rsatmoqda.
Uning ishtiroki jamoaning kuchayishiga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda. Bu esa «Zenit»ning kelgusi mavsumdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil sanaladi.

Вендел приехал в Санкт-Петербург, состояние хорошее
Об этом сообщил председатель правления «Зенита» Александр Медведев. По его словам, состояние Вендела очень хорошее, лучше не бывает.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Вендел может продолжить свою карьеру в катарском клубе «Аль-Садд». В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги Вендел выходил на поле в 22 матчах.
Он забил один гол и сделал десять голевых передач. Действующий контракт бразильского футболиста с «Зенитом» рассчитан до середины 2028 года.
Согласно данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 18 миллионов евро. Вендел показывает, что готов продолжить свою игру на высоком уровне с присоединением к команде.
Ожидается, что его участие внесет большой вклад в усиление команды. Это станет важным фактором для успехов «Зенита» в следующем сезоне.