Kabutov Slutskiyning murabbiylik darajasini baholadi
Kazan “Rubin” jamoasi yarim himoyachisi Dmitriy Kabutov Rossiya mutaxassisi Leonid Slutskiy haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda u Xitoy chempionatida faoliyat yuritmoqda. Kabutovning so‘zlariga ko‘ra, Slutskiy bu yerda ham muvaffaqiyatga erishishi mumkin edi.
Hozirgi ish faoliyati bunga yaqqol misol bo‘la oladi. U Xitoyda chempionlik uchun oxirgi daqiqalargacha kurashmoqda va ikki marta superkubokni qo‘lga kiritgan.
Slutskiy tajribali va yaxshi bilimga ega murabbiy hisoblanadi, deydi futbolchi “Match TV” telekanaliga. Eslatib o‘tish joizki, Slutskiy 2024 yildan boshlab “Shanxay Shenxua” jamoasining bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda.
Rossiya chempionatida u poytaxtdagi CSKA, Kazan “Rubin”, Samarqand “Qanotli sovetlar” va “Moskva” klublarida ishlagan. Ushbu tajriba unga murabbiy sifatida katta malaka va obro‘ keltirdi.
Leonid Slutskiy o‘z ishiga mas’uliyat bilan yondashadigan va jamoani yuqori natijalarga yetaklay oladigan murabbiy sifatida tanilgan. Uning Xitoydagi faoliyati ham bu fikrlarni tasdiqlaydi.

Кабутов оценил тренерский уровень Слуцкого
Полузащитник казанского "Рубина" Дмитрий Кабутов высказал мнение о российском специалисте Леониде Слуцком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время он работает в чемпионате Китая. По словам Кабутова, Слуцкий мог бы добиться успеха и здесь.
Текущая работа является ярким примером этого. Он борется за чемпионство в Китае до последних минут и дважды завоевывал суперкубок.
Слуцкий считается опытным и хорошо образованным тренером, говорит футболист телеканалу "Матч ТВ". Напоминаем, что с 2024 года Слуцкий является главным тренером команды "Шанхай Шэньхуа".
В российском чемпионате он работал в столичном ЦСКА, казанском "Рубине", самаркандских "Крыльях Советов" и клубе "Москва". Этот опыт принес ему большую квалификацию и репутацию как тренера.
Леонид Слуцкий известен как тренер, который ответственно подходит к своей работе и может вести команду к высоким результатам. Его деятельность в Китае также подтверждает эти мнения.