Ponomaryov: Krasnodar keyingi mavsumda kuchsizroq bo‘ladi
Sobiq futbolchi Vladimir Ponomaryov «Krasnodar» jamoasining keyingi Premyer liga mavsumidagi natijalari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoa oldingi mavsumda Rossiya Superkubogida muvaffaqiyatsizlikka uchraganidan so‘ng chempionlikni qo‘lga kiritgan. Biroq, kelasi mavsumda shunday natija takrorlanmasligi mumkin.
«Krasnodar» jamoasi mavsum davomida uchinchi yoki to‘rtinchi o‘rin uchun kurashadi, chunki ular o‘z vazifalarini avvalgi mavsumda bajargan. Ponomaryov shuningdek, «Krasnodar» tarkibidagi legioner futbolchilarning maydondagi samaradorligi kamayganini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda jamoa birinchi bor Premyer liga chempionligi medallarini qo‘lga kiritgan. 12 iyul kuni «Krasnodar» Rossiya Superkubogida CSKA jamoasiga imkoniyatni boy berib, g‘alabaga erisha olmadi va yana bir sovrinni qo‘lga kiritishdan mahrum bo‘ldi.
Yangi mavsumda Murad Musayev boshchiligidagi jamoa 20 iyul kuni «Pari NN» jamoasiga qarshi safarda o‘yin bilan start beradi. Umuman olganda, «Krasnodar»ning kelgusi mavsumdagi o‘yini avvalgidek kuchli bo‘lmasligi ehtimoli yuqori.

Пономарёв: Краснодар в следующем сезоне будет слабее
Бывший футболист Владимир Пономарёв высказал своё мнение о результатах команды «Краснодар» в следующем сезоне Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда после неудачи в России Суперкубке в прошлом сезоне завоевала чемпионство. Однако в следующем сезоне такой результат может не повториться.
Команда «Краснодар» будет бороться за третье или четвёртое место в течение сезона, так как они выполнили свои задачи в прошлом сезоне. Пономарёв также отметил, что эффективность легионеров в составе «Краснодара» на поле снизилась.
В прошлом сезоне команда впервые завоевала медали чемпионата Премьер-лиги. 12 июля «Краснодар» не смог одержать победу над командой ЦСКА в России Суперкубке, упустив возможность завоевать ещё один трофей.
В новом сезоне команда под руководством Мурада Мусаева стартует 20 июля выездным матчем против команды «Пари НН». В целом, вероятность того, что игра «Краснодара» в следующем сезоне будет не такой сильной, как раньше, высока.