Peres: Vaskes «Real» uchun katta yo‘qotish
Chorshanba kuni «Real» jamoasi himoyachisi Lukas Vaskesning jamoani tark etishi haqida e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mamlakatning poytaxti Madrid shahridagi klub prezidenti Florentino Peres bu haqda fikr bildirdi. Florentino Peresning so‘zlariga ko‘ra, Lukas Vaskes «Real» jamoasining qadriyatlarini yorqin ifodalaydigan futbolchidir.
U klub muxlislari orasida eng sevimli o‘yinchilardan biri hisoblanadi. Vaskes «Real» formasida mehnatsevarlik, qat’iyatlilik, kamtarlik va g‘alaba ruhi kabi muvaffaqiyatga erishish uchun zarur bo‘lgan xislatlarni namoyon etdi.
U barcha «Real» muxlislarining sevgisi va hurmatiga sazovor bo‘lgan futbolchi hisoblanadi. Madridning «Real» jamoasi uning doimiy uyi bo‘lib qoladi.
Lukas Vaskes «Real» jamoasi safida 23 ta chempionlik unvonini qo‘lga kiritdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi va sadoqati klub tarixida alohida o‘rin tutadi.
Klub rahbariyati va muxlislar uning kelajakdagi faoliyatida muvaffaqiyat tilaydi hamda uning jamoani tark etishi klub uchun katta yo‘qotish ekanini ta’kidladi.

Перес: Васкес — большая утрата для «Реала»
В среду команда «Реала» объявила о том, что защитник Лукас Васкес покинет команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Президент клуба в столице страны, городе Мадрид, Флорентино Перес высказал свое мнение по этому поводу. По словам Флорентино Переса, Лукас Васкес — это игрок, ярко отражающий ценности команды «Реал».
Он считается одним из самых любимых игроков среди болельщиков клуба. Васкес продемонстрировал такие качества, как трудолюбие, настойчивость, скромность и дух победы, которые необходимы для достижения успеха.
Он является футболистом, который заслужил любовь и уважение всех болельщиков «Реала». Команда «Реал» из Мадрида останется его постоянным домом.
Лукас Васкес завоевал 23 титула чемпиона в составе команды «Реал». Его вклад и преданность клубу занимают особое место в истории клуба.
Руководство клуба и болельщики желают ему успехов в его будущей деятельности и подчеркивают, что его уход из команды является большой утратой для клуба.